Jak ewidencjonować kierowców online?

Ewidencja czasu pracy kierowców to niezbędny proces w funkcjonowaniu każdej firmy, która zatrudnia pracowników na takich stanowiskach. Nowoczesne oprogramowanie skutecznie w tym wspiera zarówno małe, jak i duże firmy.

Dokładna ewidencja czasu pracy kierowców może być sporym wyzwaniem w dużej firmie transportowej, która zatrudnia bardzo wielu takich pracowników. Trudno wykonywać ręcznie tego typu czynności lub z wykorzystaniem przysłowiowej kartki papieru. Na szczęście nowoczesne systemy informatyczne i telematyczne stają się w tym obszarze realnym wsparciem.

Moduły do ewidencji kierowców

Na rynku funkcjonują już specjalne narzędzia, dzięki którym możliwa jest ewidencja kierowców online (np. SATIS). To innowacyjne oprogramowanie, które ułatwia obsługę kadry pracowniczej, pomagając przy tym gromadzić dane na temat pracy kierowców oraz ułatwiając prowadzenie odpowiedniej dokumentacji kadrowej. Tego rodzaju systemy można z powodzeniem wdrażać zarówno w mniejszych, jak i w największych firmach, w których zatrudnionych jest bardzo wielu kierowców. Specjalne moduły ewidencji pozwalają na tworzenie wielu różnych zestawień związanych z pracą kierowców i prezentują w wygodny przejrzysty sposób dane.

Ewidencja kierowców online ułatwia nie tylko rozliczenie z pracownikiem, ale również pomaga spełnić prawny obowiązek nałożony na firmy realizujące przewóz drogowy, a dotyczący właśnie ewidencji pracy kierowców.

Zdalny odczyt tachografu

Nowoczesne moduły ewidencji pracy kierowców potrafią zbierać i przetwarzać dane z bardzo wielu źródeł. Mogą to być różnego rodzaju dokumenty (np. karty urlopowe, zwolnienia chorobowe itp.), ale do najważniejszego źródła należą odczyty z kart kierowców i cyfrowych tachografów. W tym przypadku trzeba prowadzić według prawa regularny odczyt co 28 dni (karty kierowców) i co 90 dni (tachografy). Specjalne oprogramowanie z zaawansowanymi algorytmami nie tylko zdalnie odczytuje dane z takich źródeł, ale przekazuje je do dalszej obróbki na przykład w module ewidencji. Taka ewidencja kierowców online znacznie przyspiesza pracę osób odpowiedzialnych za nadzór pracowników i za kadry, ułatwia zadania związane z rozliczeniem czasu pracy, ale także stanowi dobry materiał dla osób planujących pracę poszczególnych kierowców. Przesyłane online dane są zawsze szyfrowane w wysokiej klasy systemach, co skutecznie ogranicza ryzyko ich wycieku poza firmę.

Nowoczesne systemy ewidencji to duże wsparcie dla działań kadrowców i osób zarządzających pracą kierowców. Dzięki cyfrowym narzędziom można nie tylko dokładnie rozliczyć pracę poszczególnych osób, ale również lepiej ją zaplanować.

Więcej na: http://www.satisgps.com/satis-gps/ewidencja-kierowcow/

Artykuł sponsorowany