Ewie i Michałowi kibicował cały klub

Z takim wsparciem, udzielonym przez trenerów: Władysława Maciejewskiego i Karolinę Michalczuk, Łukasza Maćca, jedynego lubelskiego pięściarza zawodowego oraz kolegów z klubu Paco, można wygrać wszystko!

O znakomitym występie Ewy Tarnowskiej i Michała Soczyńskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, na co dzień reprezentantów Klubu Sportowego Paco w 3 Mistrzostwach Polski AZS w Boksie pisaliśmy już krótko przed tygodniem. Dzisiaj nieco więcej o naszych, złotych medalistach.


Dla Michała Soczyńskiego, studenta I roku wychowania fizycznego, wygranie Mistrzostw Polski AZS było niejako obowiązkiem. Popularny „Soczek” to aktualny mistrz Polski seniorów w kategorii 91 kg! Boks trenuje już od ośmiu lat. Zaczynał w MKS II LO Chełm u trenera Józefa Radziewicza. W 2014 roku przeniósł się do Paco i rozpoczął naukę w nowo utworzonej klasie pięściarskiej w VII LO przy ul. Farbiarskiej. Pod skrzydłami trenerów Władysława Maciejewskiego i Karoliny Michalczuk zrobił gigantyczne postępy. W 2015 i 2016 roku został mistrzem Polski juniorów! Przed dwoma laty w rosyjskiej Anapie zdobył też brązowy medal mistrzostw Europy. Dzisiaj w klubie z ul. Zana 72 wszyscy trzymają kciuki by za dwa lata pojechał na igrzyska olimpijskie.

Ewa Tarnowska pierwszy raz założyła rękawice bokserskie zaledwie półtora roku temu. Od tamtego czasu trenuje systematycznie – nawet dwa razy dziennie – łącząc umiejętnie studiowanie i pasję sportową. Swój sukces młoda pięściarka zawdzięcza nie tylko ciężkim treningom, ale i znakomitemu przygotowaniu przez trenerów Maciejewskiego i Michalczuk, a także sparingom z… klubowymi kolegami.

– Wiedziałam, że w Paco są najlepsi trenerzy, że jest Karolina Michalczuk, najwybitniejsza w historii polskiego boksu zawodniczka, była mistrzyni świata i Europy. A jak uczyć się, to tylko od najlepszych – mówi Ewa Tarnowska, która jeszcze dwa lata temu była piłkarką III-ligowych Pereł Lublin, ale porzuciła futbol dla pięściarstwa.

Złota medalistka Mistrzostw Polski AZS w kategorii do 57 kg obecnie studiuje na UP transport i logistykę. Może pochwalić się także tytułem inżyniera (geodezja i kartografia na UP) oraz magistra (gospodarka przestrzenna na KUL)!

BAS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here