Fabryka Sportu na Gali MMA w Radomiu

Dwóch zawodników Fabryki Sportu z Chełma wzięło udział w Gali TFL 16 w MMA, która odbyła się w Radomiu. Michał Kostecki zwyciężył Krzysztofa Świętulskiego, zaś Michał Grzesiak musiał uznać wyższość Piotra Mochockiego.


Gala TFL 16 odbyła się pod hasłem „Radom kontra Reszta Świata”. Jako pierwszy do oktagonu wszedł Michał Kostecki. Od początku pojedynku z Krzysztofem Świętulskim z Garwolina był aktywniejszy i już w pierwszej rundzie obalił rywala i tylko gong, kończący starcie uratował rywala od mocnego lania. W drugiej rundzie Świetulski ruszył odrabiać straty, ale w parterze popełnił błąd i Kostecki mógł wygrać przed czasem.

Założona przez niego dźwignia nie okazała się kończąca pojedynek, choć znów zawodnika z Garwolina uratował gong oznajmiający zakończenie drugiego starcia. Od początku trzeciej rundy Kostecki przejął inicjatywę i mimo że w samej końcówce przeciwnik próbował atakować, sędziowie nie mieli wątpliwości, kto wygrał walkę. Chełmianin zwyciężył na punkty.

Drugi z zawodników z Fabryki Sportu, Michał Grzesiak walczył z Piotrem Mochockim z Radomia. Niemal cały pojedynek przebiegał w stójce. W pierwszej rundzie zawodnicy wzajemnie badali siły, a do natarcia przystąpili w drugim starciu. W wymianie ciosów nieco lepiej wypadł Mochocki, który kilka razy mocnymi uderzeniami trafił Grzesiaka. W trzeciej rundzie zawodnika z Radomia ruszył do zdecydowanego ataku i zakończył pojedynek w parterze przed czasem.

Zawodnicy z Fabryki Sportu do udziału w Gali przygotowywali się pod okiem trenera MMA, Marcina Poźniaka i Kamila Mirzwy. Przed walką natomiast wielu cennych wskazówek obu zawodników z Chełma udzielił obecny na Gali Rafał Kijańczuk, przygotowujący się do walki o mistrzowski pas federacji rosyjskiej federacji M-1 Global. (r)