Fajerwerki w hali Globus

Aż 70 bramek padło w meczu 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy MKS Selgros a Piotrcovią, rozegranym w sobotę w hali Globus. Niespodzianki nie było. Lublinianki pokonały outsidera z Piotrkowa Trybunalskiego 40:30 i nadal przewodzą ligowej klasyfikacji.
Sobotni mecz był z tych bez historii. Gospodynie dzieliły i rządziły od początku do końca. Po siedmiu minutach MKS Selgros wygrywał już 6:1!
Spotkanie mogło i powinno zakończyć się pogromem przyjezdnych. Niestety, w drugiej części mistrzynie spuściły nieco z tonu, zwłaszcza w obronie i drugą odsłonę 19:18 wygrał zespół z Piotrkowa Trybunalskiego! – Pozwoliłyśmy rywalkom na zbyt wiele – komentuje to, co działo się na parkiecie po przerwie Kamila Skrzyniarz, rozgrywająca MKS Selgros. – Nie możemy tracić tylu bramek. W ataku było świetnie, ale obrona jest do poprawy – dodała.
W kolejnym meczu lublinianki zagrają 5 lutego w hali Globus z zajmującym ósme miejsce KPR Jelenia Góra.MAG

MKS Selgros Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 40:30 (22:11)
MKS Selgros: Gawlik, Januchta w bramce oraz w polu: Matuszczyk 6, Bozović 5, Niedźwiedź 4, Gęga 4, Nocuń 4, Uzar 3, Skrzyniarz 3, Rola 3, Kowalska 3, Drabik 2, Rosiak 2, Charzyńska 1, Kozimur, Migdaliowa.
Piotrcovia: Opelt, Sarnecka w bramce oraz w polu: Despodovska 10, Marszałek 7, Belmas 3, Cieślak 3, Wypych 2, Sobińska 1, Kopertowska 1, Szafnicka 1, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Dronzikowska, Kucharska, Matyja, Osuch.
Kary: MKS Selgros – 8 minut, Piotrcovia – 6.