FIFA 2018 z Netspeedem

Z inicjatywy chełmskiej firmy Netspeed, specjalizującej się w świadczeniu usług Internetu i TV za pomocą światłowodu, a także Chełmskiej Biblioteki Publicznej, rozpoczęły się mistrzostwa „FIFA 2018” na Play Station 4. To pierwsza taka impreza w Chełmie.


W ubiegły piątek do rywalizacji przystąpili uczniowie chełmskich szkół podstawowych. W najbliższy piątek w ChBP z kolei spotkają się gimnazjaliści, a w kolejni młodzież z liceów i techników. Uczestnicy grają w popularną na całym świecie grę FIFA 2018.

– W tym roku, już za miesiąc, w Rosji rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej z udziałem polskiej reprezentacji. Pomyśleliśmy, że zorganizujemy turniej dla dzieci i młodzieży w FIFA 2018. Zainteresowanie jest naprawdę spore, co tylko cieszy i potwierdza, że organizacja mistrzostw to dobry pomysł – mówi Piotr Broniecki, prezes firmy Netspeed. Na najlepszych czekają nagrody, w tym karty podarunkowe na zakup najnowszej gry FIFA 2019. Wielki finał jest planowany na 14 czerwca, dzień w którym rozpocznie się Mundial w Rosji. Patronem medialnym turnieju jest Nowy Tydzień.

Do finału już awansowali: Michał Ślązak z SP nr 8, Gabriel Grzywny z SP w Strupinie Dużym, Maciej Kiryk z SP nr 4, Bartosz Terpiłowski z SP nr 11 oraz Szymon Gołębiowski z SP nr 11. Podczas turnieju odbyła się również premiera mundialowego teledysku „Goool”, zespołu „Nadal w formie”, w którym występuje chełmianin Rafał Łabędzki „Łabędź”. – To oficjalny hymn turnieju. Jego premiera w serwisie youtube już w tym tygodniu – mówi. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są pod nr 516 217 345. (s, fot. Netspeed Facebook)