Frajda dla najmłodszych

Skromny plac zabaw w Kamieniu wkrótce wzbogacą nowe zabawki

Dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Kamienia. Wkrótce ich plac zabaw zostanie wzbogacony o nowe zabawki. Inwestycja pochłonie blisko 30 tys. zł i zostanie zrealizowana w ramach funduszu sołeckiego.
Decyzja o przeznaczeniu 29 700 zł z funduszu sołeckiego na rozbudowę placu zabaw przed blokami Spółdzielni „Kamyk” w Kamieniu zapadła na czwartkowym zebraniu wiejskim. Z inwestycji cieszą się zarówno najmłodsi mieszkańcy Kamienia, jak i ich rodzice i dziadkowie.
– Funkcjonująca obecnie piaskownica oraz huśtawki pamiętają czasy PRL-u i nie są już urządzeniami bezpiecznymi – mówi jedna z mieszkanek Kamienia. – Dotychczas mieszkańcy starali się modernizować plac zabaw we własnym zakresie. W blokach Spółdzielni mieszkają 24 rodziny i wsparcie finansowe w realizacji takiego przedsięwzięcia jak urządzenie placu zabaw jest bardzo potrzebne. Tym bardziej, że z takiego placu mogą korzystać również dzieci pozostałych mieszkańców Kamienia. Dzieci już cieszą się na myśl o nowych urządzeniach a rodzice i dziadkowie są wdzięczni za podjęcie takiej decyzji.
Wójt Roman Kandziora mówi, że to do mieszkańców Kamienia należała decyzja o rozdysponowaniu pieniędzy z funduszu sołeckiego.
– Te pieniądze mieszkańcom się należą i ich rolą było podjęcie decyzji, na co je przeznaczą – mówi wójt Kandziora. (mo)