Frassati mistrzem orlików

Na stadionie miejskim w Chełmie odbył się turniej finałowy o mistrzostwo Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w kategorii „Orlik”. Udział w zawodach wzięli chłopcy z rocznika 2007 i młodsi. Zwyciężyło Frassati Fajsławice.


Wcześniej zostały rozegrane turnieje eliminacyjne. Uczestniczyło w nich w sumie 18 drużyn. Odbyły się one w: Białopolu, Hannie, Siedliszczu, Fajsławicach, Rejowcu Fabrycznym, Leśniowicach, Izbicy.

Mecze turnieju finałowego rozegrano systemem każdy z każdym, w grupach z czasem gry po 15 minut. W grupie A rywalizowały: Włodawianka, Niedźwiadek 2009, Frassati Fajsławice, Start/Regent Pawłów, Spółdzielca Siedliszcze, zaś w grupie „B”: Bug Hanna, Niedźwiadek 2007, Sparta Rejowiec Fabryczny, Ruch Izbica. Grupę „A” z kompletem punktów wygrało Frassati Fajsławice, a drugie miejsce zajęła Włodawianka. W grupie „B” triumfował Niedźwiadek 2007 – 9 pkt, drugi był Ruch Izbica – 6 pkt.

W półfinałach Frassati w rzutach karnych wygrało z Ruchem 1:0, w regulaminowym czasie padł remis 0:0, zaś Włodawianka uległa Niedźwiadkowi 2007 0:2. W finale Frassati zwyciężyło z Niedźwiadkiem 1:0, a w meczu o 3. miejsce Ruch pokonał Włodawiankę 6:2. (s)