Frassati na „piątkę”

FRASSATI FAJSŁAWICE – VITRUM WOLA UHRUSKA 5:0 (2:0)
1:0 – Adamiak (28), 2:0 – Stefaniak (31), 3:0 – Lipa (57), 4:0 – Adamiak (61), 5:0 – Kasperek (84 wolny).
FRASSATI: Czajka – K. Baran, Stacharski, P. Przebirowski (66 Dzirba), M. Baran (60 Madeja), Olech, Chruściel, Lipa, Adamiak, S. Baran (60 Skorek), Stefaniak (66 Kasperek). Trener – Daniel Krakiewicz.
VITRUM: Jakubiec – Polak, Cholawo, Żakowski, Dybek, K. Szwalikowski (78 Olender), B. Szwalikowski, Kostecki, Węgliński, Bartosik, Kuczyński. Trener – Stanisław Dąbek.
Sędziowali: Klecha oraz Siatka i Neckar.

Relacja z meczu Frassati – Vitrum, zamieszczona na stronie klubu z Fajsławic, nosi tytuł „Szybko, łatwo i przyjemnie”. – I te trzy słowa w pełni oddają to, co działo się na boisku – mówi Daniel Krakiewicz, trener Frassati. – Dominowaliśmy od pierwszej do ostatniej minuty i gdybyśmy wykorzystali wszystkie stworzone przez nas sytuacje, wynik byłby dwucyfrowy. Warto jednak podkreślić, że goście wcale nie postawili w swojej bramce „autobusu”, nawet jak przegrywali 0:4, to próbowali atakować, by strzelić choćby honorową bramkę – dodaje. Gospodarze grali wysokim pressingiem, często odbierali piłkę rywalom w środku boiska i szybko atakowali. – Nasze bramki nie padły po jakiś spektakularnych strzałach z dystansu w samo okienko. To były koronkowe akcje, wymiana podań i uderzenia z dość bliskiej odległości od bramki. Podobnych sytuacji stworzyliśmy wiele, goście trzy razy wybijali piłkę z linii bramkowej – opowiada Krakiewicz. Gola, który nieco różnił się urodą od pozostałych zdobył Kasperek. Uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Świetne sytuacje dla zespołu z Fajsławic mieli m.in. Skorek i J. Olech, ale po ich uderzeniach Jakubiec popisywał się efektownymi paradami. – Frassati zasłużenie wygrało, ale my też powinniśmy zdobyć dziś kilka bramek. Na listę strzelców powinni wpisać się Węgliński, Bartosik, Kuczyński, Dybek, czy Karol Szwalikowski. Jesteśmy piekielnie nieskuteczni i to nasz największy mankament – komentuje Roman Wielgus, kierownik drużyny Vitrum Wola Uhruska. (kg)