Gale ChOZPN

Już 2 grudnia w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury odbędzie się uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 40-lecia Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Podczas niej działacze, trenerzy, zawodnicy zostaną uhonorowani odznakami LZPN i PZPN oraz okolicznościowymi medalami.
W uroczystości wezmą udział goście z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Anonsowany jest przyjazd wiceprezesa PZPN Jana Bednarka, szefa ds. mediów Janusza Basałaja oraz dyrektora sportowego związku Stefana Majewskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski. Swoją obecnością jubileusz zaszczyci prezes LZPN i członek zarządu PZPN Zbigniew Bartnik. Zaproszenie dostał również Jacek Bąk, 96-krotny reprezentant Polski, wychowanek lubelskiego Motoru. – Będzie to święto wszystkich osób związanych z futbolem – mówi Anatol Obuch, prezes ChOZPN. – Zaproszenia skierowaliśmy do wszystkich klubów zrzeszonych w naszym związku. Przygotowaliśmy wiele odznaczeń dla tych, którzy od lat poświęcają się piłce nożnej.

Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali specjalną publikację – 40 lat ChOZPN, a w niej historie klubów, ligowe tabele od początku istnienia związku; nie zabraknie również wspomnienia o sędziach piłkarskich, licznych ciekawych wydarzeniach, które miały miejsce w Chełmie.
Galę uświetnią Paweł Wierzchowski, który zaprezentuje pokaz „Football Freestyle” oraz artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Początek uroczystości 2 grudnia o 17.00.
Tydzień później, 9 grudnia w Krasnostawskim Domu Kultury w Krasnymstawie o 18.00 rozpocznie się z kolei VI Gala Piłkarska, podczas której zostaną uhonorowani najlepsi piłkarze i trenerzy, wybrani przez powołaną przez zarząd ChOZPN kapitułę.(red)