Gdzie kupić tanie ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie OC dla samochodu, to polisa obowiązkowa, której zakupienie regulowane jest przez ustawę o ubezpieczeniach od odpowiedzialności cywilnej. W efekcie, każdy właściciel pojazdu powinien taką ochronę mieć. Jeżeli jedna osoba ma więcej samochodów, to na każdy z nich powinna być wykupiona osobna polisa. Gdzie najtaniej można kupić takie ubezpieczenie? Jakie kroki podjąć, by wygenerować dla siebie oszczędności?

Poszukiwania polisy

Przede wszystkim poszukiwania odpowiedniej polisy należy rozpocząć przynajmniej kilka tygodni przed końcem obowiązującego ubezpieczenia. Taki okres pozwala na spokojne rozeznanie się wśród aktualnych ofert, znajdujących się na rynku.

Jeżeli poszukiwania zostaną podjęte zbyt późno, kierowca nie będzie miał czasu na przejrzenie wielu ofert i na ich porównanie, a to właśnie porównanie pozwala dokonać najlepszego wyboru. Zbliżający się termin wygaśnięcia polisy będzie wywierał presję i decyzja może zapaść zbyt szybko, a przez to nie koniecznie musi być trafiona.

Jeżeli natomiast te poszukiwania zostaną rozpoczęte zbyt wcześnie, to w momencie, gdy polisę już będzie można zawrzeć, znaleziona oferta może się okazać nieaktualna, co sprawi, że trud był podjęty niepotrzebnie.

Trzeba sprawdzić, w jakim okresie przed wygaśnięciem aktualnej polisy można zawrzeć nową i wtedy szukać. Najwięcej firm ubezpieczeniowych oferuje podpisanie nowej umowy z wyprzedzeniem trzydziestodniowym, niektóre umożliwiają to sześćdziesiąt dni przed końcem ochrony, a nieliczne pozwalają nawet na to, by ochrona zaczęła działać dopiero za pół roku. Jakie terminy obowiązują w konkretnych firmach można sprawdzić, przeglądając ubezpieczenie samochodu online – ubezpieczamy-auto.pl.

Gdzie szukać?

Drugą kwestią jest już samo poszukiwanie. Jak wspomniano, najlepszą drogą do znalezienia korzystnej oferty ubezpieczeniowej jest porównanie ofert, które w danym momencie dostępne są na rynku. Takie porównanie można wykonać odwiedzając różne towarzystwa i prosząc o przygotowanie kalkulacji. Agenci ubezpieczeniowi przygotują odpowiednie wyliczenie, które w razie podjęcia pozytywnej decyzji będzie wiążące. Takie działanie jest jednak czasochłonne.

Można również skorzystać z pomocy multiagencji ubezpieczeniowej. To miejsce, w którym skupia się zwykle kilka towarzystw ubezpieczeniowych, więc podczas spotkania od razu można otrzymać kilka różnych ofert. To zajmuje znacznie mniej czasu, ale jednocześnie nie prezentuje całej oferty na rynku. W multiagencjach znaleźć można polisy tylko od kilku firm.

Jest jeszcze trzecia droga, która w ostatnim czasie cieszy się największym zainteresowaniem. To kalkulator ubezpieczenia OC. Kalkulator skupia znacznie więcej firm w jednym miejscu, a po wprowadzeniu wszystkich wymaganych danych można uzyskać nawet kilkanaście ofert ubezpieczeniowych, uporządkowanych rosnąco według wartości składki.

Kalkulator OC

Decydując się, żeby wykorzystać kalkulator ubezpieczenia samochodu osobowego na ubezpieczamy-auto.pl można oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Jest to narzędzie online, więc skorzystać z niego można w dowolnym momencie z każdego miejsca, w jakim się akurat znajduje zainteresowany ubezpieczeniem.

Fakt, że można skorzystać z każdego miejsca, powoduje, że oszczędza się czas na ewentualne dojazdy do firmy ubezpieczeniowej. Jest to też narzędzie dostępne całą dobę – więc nie trzeba się dostosowywać do godzin pracy. Do tego właśnie pozwala na sprawdzenie większości firm ubezpieczeniowych na rynku, więc po jednym podaniu danych otrzymuje się w zasadzie cały przekrój ofert. Wystarczy wybrać najlepszą z nich. Zakupu również można dokonać przez internet, a to dodatkowe udogodnienie.

Podsumowując, kalkulator OC pozwoli oszczędzić nie tylko pieniądze. Wygoda jaką oferuje pozwoli oszczędzić również czas.

Artykuł sponsorowany