Gdzie łatwo sprzedasz swoje auto w Warszawie?

Czasem przychodzi taki moment, ze trzeba sprzedać samochód. Powody bywają różne, ale najczęściej to: nagła potrzeba pewnej kwoty na już lub konieczność zmiany auta na nowe. Jednak czy łatwo jest sprzedać samochód szybko i w dobrej cenie? Niestety nie.

Gdzie i jak najczęściej ludzie próbują sprzedać samochód?

Dzisiaj pierwszym medium, po które ludzie sięgają to Internet. Jest tu sporo platform ogłoszeniowych i aukcyjnych. Z pomocą przychodzą też niektóre media społecznościowe, proponujące coś w stylu lokalnego „marketplace”. Plusy tych rozwiązań to często możliwości:

  • umieszczenie ogłoszenia za darmo
  • wypromowania ogłoszenia
  • narzucenia własnej ceny
  • przedstawienia samochodu na zdjęciach i dodania wyczerpującego opisu.

Niestety, rozwiązanie to ma tez swoje wady. Jedną z nich jest to, że pewne modele samochodów są sprzedawane dość często i w Internecie jest sporo ofert dotyczących ich sprzedaży. Co to oznacza? Choćby to, że jeśli ktoś podyktuje zbyt wysoką cenę, zwłaszcza względem stanu ogólnego sprzedawanego samochodu, jego ogłoszenie może nie spotykać się z odpowiednim zainteresowaniem, A to z kolei powoduje, że sprzedający wciąż posiada samochód, którego już nie chce lub nie potrzebuje i nie dostaje pieniędzy, które przydałyby mu się – być może na już.

Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest poinformowanie rodziny i znajomych o chęci sprzedaży samochodu. Jeśli pośród tej grupy nie będzie chętnych, zawsze można poprosić o trzymaniu reki na pulsie i przekazanie informacji o aucie na sprzedaż dalej – do kolejnych znajomych.

Co można zrobić, żeby sprzedać samochód szybko, bez ryzyka, że otrzyma się zaniżoną kwotę?

Na szczęście są miejsca, gdzie można sprzedać samochód i szybko otrzymać za niego zapłatę. Są to miejsca w typie skupów aut. Istotne jest jednak to, aby wybrać pewny, profesjonalny skup aut z Warszawy. W takiej firmie pracują osoby, które są w stanie łatwo i szybko wycenić konkretny samochód. Sprzedający dostaje pieniądze od razu, bez żadnego czekania, często w gotówce.

Dość często do sprzedającego może dojechać przedstawiciel skupu celem rozpoczęcia transakcji, np. wykonania wyceny. Wtedy sprzedający może zdecydować, czy opłaca mu się auto faktycznie sprzedać i czy otrzyma za niego potrzebną kwotę.

Kolejna sprawa – skup aut jest tym bardziej wiarygodny, im dłużej działa na rynku. Jeśli są to już lata, firma staje się coraz bardziej godna zaufania. Dobry skup aut skupuje bardzo różne samochody – małe, średnie i dość spore, różnych marek.

Istotne jest to, aby auto zostało odpowiednio przygotowane do sprzedaży. Sprzedający nie powinien ukrywać jego wad, np. dobrze jest z góry poinformować, co może niedługo wymagać naprawy lub wymiany, czy auto kiedyś  brało udział w stłuczce i był oz tego powodu częściowo odnawiane, itd.

Skorzystanie z usług skupu aut do spora oszczędność czasu i jednocześnie pewność, że otrzyma się natychmiast pieniądze za sprzedawany samochód. Nie ma też problemu w stylu: „opuść trochę, to kupie od ręki, w końcu jesteśmy przyjaciółmi”. Skup aut wyceni samochód zgodnie z jego faktycznym stanem i aktualną wartością.

Materiał partnera