Gdzie pracować po AWF?

Przewroty i zdrowy styl życia to Twoja specjalność? A może interesuje Cię fizjoterapia lub dietetyka? Dowiedz się, gdzie pracować po AWF, jeśli Twoim kierunkiem jest wychowanie fizyczne.

Nauczyciel

Nauczyciel wychowania fizycznego, potocznie zwany „panem od fikołków” to zawód wymagający wiedzy i cierpliwości. Wszak mówi się, że polska młodzież jest coraz bardziej… leniwa. Nauczyciel WF musi więc potrafić zmotywować do działania i pokazać jak czerpać radość z aktywności fizycznej. Najlepiej w taki sposób, by miłość do ruchu pozostała w jego podopiecznych na zawsze.

Kluby fitness

Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają pracę zawodową, znajduje zatrudnienie w klubach fitness jako instruktorzy różnego rodzaju dyscyplin lub trenerzy personalni. Po zdobyciu doświadczenia wielu z nich decyduje się na założenie własnej działalności. Oferty pracy np. na stronie internetowej Pracuj.pl bogate są w stanowiska dla absolwentów wychowania fizycznego.

Kluby sportowe

A może zostaniesz trenerem w klubie sportowym? Tutaj – w zależności od dyscypliny – możesz mieć do czynienia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Często jest to praca dodatkowa dla absolwentów WF, którzy pragną zaszczepić miłość do wybranej dyscypliny sportu i wykształcić młodych zdolnych wychowanków.

Menedżer sportu

Oczywiście absolwenci wychowania fizycznego nie zawsze muszą wykonywać pracę w pełni związaną z ruchem. Wiele osób znajduje zatrudnienie jako menedżer sportu, np. w klubach sportowych, centrach fitness, pływalniach czy domach kultury. Jest to szczególnie zawód dla osób mających znakomity zmysł organizacyjny oraz dużą kreatywność. Na pewno jest to praca wymagająca, jednak potrafi dostarczyć sporo frajdy, szczególnie, jeśli dzięki Tobie zostaną zorganizowane niezapomniane eventy.

Tych i innych ofert pracy dla absolwentów akademii wychowania fizycznego, szukaj między innymi online, np. na portalu Pracuj.pl.

Artykuł sponsorowany