Giers mistrzynią Polski w zapasach

Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, reprezentantka Cementu Gryf Wioleta Giers, zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w zapasach! Młodzieżowe mistrzostwa Polski w zapasach kobiet już po raz dwudziesty czwarty zostały rozegrane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Gospodarzem tegorocznych zmagań był Krotoszyn w województwie wielkopolskim. Wioleta Giers w drodze po złoto zdecydowanie pokonała cztery kolejne przeciwniczki. W pierwszym pojedynku zwyciężyła z reprezentantką WLKS Siedlce Kornelią Korpowicz. W drugim wygrała z Emilią Pisulą z ZKS Slavia Ruda Śląska, a w trzecim z Martą Gruszkiewicz z Kraśnika.

W decydującej o tym kto zostanie mistrzynią Polski walce chełmianka spotkała się z zawodniczką reprezentującą Białystok Moniką Borowską. Reprezentantka Cementu Gryfa już w pierwszej minucie po efektownym skontrowaniu rzutu przez biodro swojej przeciwniczki, odniosła zwycięstwo nad swoją rywalką przez położenie jej na łopatki. Warto dodać, iż Wioleta swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski zdobyła bezpośrednio po powrocie z Macedonii gdzie rozegrane zostały mistrzostwa Europu juniorek młodszych. Trenerami Giers są: Dariusz Kucharski i Igor Lobas. (kg)