Główka trzeci w PP

Od zdobycia brązowego medalu na krajowych matach rozpoczęli tegoroczny sezon startowy zapaśnicy Cementu-Gryfa Chełm. Podczas rozgrywanego w Radomiu I Pucharu Polski seniorów najlepsza formę z chełmskich reprezentantów zaprezentował wicemistrz Polski seniorów Piotr Główka, zajmując trzecie miejsce.
Blisko zdobycia drugiego medalu dla Chełma był junior Patryk Kamiński, który awansując do strefy medalowej uległ nieznacznie na punkty 1:3 starszemu i doświadczonemu reprezentantowi Wrocławia Erwinowi Imbirskiemu. Ostatecznie podopieczny trenera Andrzeja Głąba został sklasyfikowany na wysokim piątym miejscu. Ósmą lokatę wywalczył Grzegorz Matysek.
Już za kilka żeńska drużyna na czele z olimpijką Katarzyną Krawczyk na matach Raciborza stoczy walki o medale Pucharu Polski seniorek. W tym samym czasie w Raciborzu zostanie rozegrany także Puchar Polski młodzieżowców (do 23 lat) w zapasach w stylu klasycznym i wolnym. Drużyny w grupach młodzieżowych do lat 17 wezmą udział w organizowanym w Łukowie Memoriale im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej. Z kolei najmłodsza grupa zawodniczek będzie walczyć w corocznym międzynarodowym turnieju na Ukrainie.(s)