Głupcy z Chełma

Spektakl „Głupcy z Chełma” w reżyserii Marcina Wąsowskiego oparte jest na motywach zaczerpniętych z opowiadań noblisty Izaaka Beshevisa Singera. To właśnie dzięki niemu legendy o chełmskich Żydach poznał cały świat. Spektakl zaplanowany 26 października o godz. 19.30 w Chełmskim Domu Kultury wypełniony jest humorem, żywiołowym tańcem i świetną muzyką.

Na scenie występuje ponad dwudziestoosobowa obsada aktorów, muzyków, tancerzy oraz chór. O oprawę muzyczną zadbał Bartek Kazimierczak, o choreografię Renata Jakimiuk, a zatańczą m.in artyści z Estrady Dziecięcej. Bilety w cenie 25 zł. Dla naszych Czytelników, którzy jako pierwsi zadzwonią do redakcji „Nowego Tygodnia” we wtorek, 15 października, o godz. 12.00 mamy dwie podwójne wejściówki na spektakl „Głupcy z Chełma”.

Chełmski Festiwal Szantowy

19 października o godz. 17.00 rusza dziewiąta edycja Chełmskiego Festiwalu Szantowego. Na scenie ChDK wystąpią „Cztery Refy” oraz Roman Roczeń, będący w czołówce polskich muzyków szantowych. Chełmski Festiwal Szantowy stał się imprezą rozpoznawalną nie tylko w Chełmie. Szereg pozytywnych opinii płynących od odbiorców z całej Polski pozwala twierdzić, że trud włożony w przygotowanie festiwalu sprzyja propagowaniu szeroko pojętej kultury żeglarskiej oraz promowaniu naszego regionu, jako ważnego ośrodka kulturalnego.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Był sobie pies 2: 14, 15, 16, 17, 18 października godz. 13.45, 16.00; 19, 20 października godz. 11.00, 13.15 (ZORZA)

Joker: 14, 16 października godz. 21.00; 15, 17 października godz. 18.15 (ZORZA)

Boże Ciało: 14, 16, 18 października godz. 18.15; 15, 17 października godz. 20.45; 19 października godz. 20.30; 20 października godz. 18.00 (ZORZA)

Ikar. Legenda Mietka Kosza: 18 października godz. 20.45, 19 października godz. 15.30, 18.00; 20 października godz. 15.30, 20.30 (ZORZA)

Dla seniorów – przegląd twórczości

Chełmski Dom Kultury zaprasza wszystkich seniorów – śpiewających, recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie do udziału w XX Wojewódzkim Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Eliminacje zaplanowano 30 października o godz. 10.00 w ChDK (Plac Tysiąclecia 1). Przegląd ma charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, duety, soliści, recytatorzy, prezentacja własnego tekstu.

Wydarzenie będzie znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń

Finał odbędzie się 9 listopada w Dęblinie. Kontakt w sprawach dotyczących przeglądu tel. 81 532 42 08 w. 33; e-mail: a.chojnacka@onet.pl.

Chodź na słówko

Chełmski Dom Kultury zaprasza 27 października o godz. 15.00 na spektakl „Chodź na słówko” Teatru Ziemi Chełmskiej. Miał on premierę wiosną br. i widzowie docenili m.in. to, że w sposób lekki i przyjemny poruszone są w nim ważne i trudne tematy. Widowisko adresowane jest dla dzieci od 5. roku życia. Bilety w cenie 20 zł. Dla naszych Czytelników, którzy jako pierwsi zadzwonią do redakcji „Nowego Tygodnia” w środę, 16 października, o godz. 12.00 mamy jedną podwójną wejściówkę na spektakl „Chodź na słówko”.

ChDK zaprasza na spektakl

„Serca na odwyku” to tytuł spektaklu zaplanowanego 15 listopada br. w Chełmskim Domu Kultury. Jest to komedia w reżyserii Cezarego Żaka, w której bohaterowie w zabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno i zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Spektakl poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi. Aktorzy grający w przedstawieniu to znani artyści komediowi, występujący w wielu hitach teatralnych i filmowych. Występują m.in. Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela. Bilety w cenie 85-95 zł.

Wystawy w Muzeum Ziemi Chełmskiej

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę „Od baroku do współczesności”. Ekspozycję tworzą zbiory Muzeum Narodowego w Kielcach oraz chełmskiego muzeum. Są to portrety, krajobrazy, martwa natura, dawne meble od XVIII do XX wieku. Wśród eksponatów z muzeum kieleckiego znajdują się m.in. XVI-wieczna skrzynia szufladowa, holenderski sekretarzyk z 1. połowy XVII wieku, krzesła oraz okazałe meble gdańskie z około 1700 r.

Wystawę tworzą też XVIII-wieczne angielskie fotele i kanapa, zegar szafowy oraz stół niemiecki. Ze zbiorów chełmskiego muzeum wyeksponowano m.in. wybrane barokowe portrety władców Stanisława Leszczyńskiego, Augusta III Sasa i królowej Marii Józefy, Wojciecha Węglańskiego (kasztelana ziemi chełmskiej), zestawione z malarstwem portretowym XX wieku.

Wystawę będzie można oglądać w muzeum przy ul. Lubelska 55 do 30 listopada br. Podczas „Nocy Kultury” otwarto także ekspozycję „Kazimierz Szwainowski. Grafika”. Prezentowane są na niej grafiki K. Szawainowskiego (1917 – 2002), które zostały przekazane w darze do kolekcji Muzeum w Chełmie przez pastora Franka Klimmecka z Niemiec.

„Jezioro łabędzie” w wykonaniu Royal Russian Ballet

Chełmski Dom Kultury zaprasza 22 października br. na arcydzieło sztuki baletowej -„Jezioro łabędzie” w wykonaniu zespołu o międzynarodowej sławie Royal Russian Ballet. Bilety od 95 zł.

KDF zaprasza

Październikowy Klub Dobrego Filmu ChBP rozbrzmiewa muzyką. Obrazy, które zobaczymy w tym miesiącu w ramach cyklu „Obok muzyki”, pulsują dźwiękami, emocjami i potęgą ciekawych historii.

Przed nami dokumentalne opowieści o życiu oraz dorobku Amy Winehouse i Whitney Houston, druga część musicalu z przebojami niezapomnianej ABBY, a także film o podziemnej scenie muzyki rockowej w ZSRR pokazanej przez pryzmat kultowej formacji KINO Wiktora Coja.

Na wszystkie seanse zapraszamy do Sali widowiskowej ChBP, przy ul. Partyzantów 40, w kolejne środy października, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here