Górnicy podnieśli się z kolan

Gdy po 25. minutach piłkarze Górnika przegrywali w Gliwicach z Piastem 0:3, można było spodziewać się, że spotkanie 8. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończy się wielką kompromitacją łęcznian. Z pewnością by tak było, gdyby na boisku po przerwie nie pojawił się 27-letni Hiszpan Francisco Javier Hernandez Gonzalez.
Łęcznianie rozpoczęli sobotnie spotkanie fatalnie. Już w 2. minucie były zawodnik Górnika Patrik Mraz posłał dośrodkowanie w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Marcin Pietrowski i uderzeniem głową wyprowadził Piasta na prowadzenie. W 9. minucie było już 2:0, a rzut karny, podyktowany za faul na Pawle Sasinie, pewnym strzałem wykorzystał Radosław Murawski. W 25. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Jankowski! Gdy kibice Piasta czekali na kolejnego gola, niespodziewanie w 32. minucie Grzegorz Piesio zdecydował się na strzał zza szesnastki. Piłka tuż przy słupku wpadła do bramki gospodarzy!
Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce, a bohaterem okazał się debiutujący w barwach Górnika Javier Hernandez. W 90. minucie Hiszpan otrzymał piłkę w polu karnym, sprytnie oszukał bramkarza i wpakował ją do siatki. Górnicy rzucili do ataku wszystkie siły, w polu karnym rywali był nawet bramkarz Sergiusz Prusak. W piątej minucie doliczonego czasu Javi huknął z rogu pola karnego, zapewniając tym samym Górnikowi cenny punkt! Sędzia chwilę później zakończył spotkanie.
 MAG

\Piast Gliwice – Górnik Łęczna 3:3 (3:1)
Piast: Rusov – Mokwa (90+2 Sedlar), Santos, Korun, Pietrowski, Mraz, Murawski, Masłowski, Bukata, Szeliga (70 Zivec), Jankowski (73 Barisić).
Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik (46 Hernandez), Gerson, Leandro, Drewniak, Szmatiuk, Bonin, Dźwigała (65 Danielewicz), Piesio (75 Pitry), Śpiączka,
Bramki: 1:0 Pietrowski 2, 2:0 Murawski 9 z rzutu karnego, 3:0 Jankowski 25, 3:1 Piesio 32, 3:2 Hernandez 90, 3:3 Hernandez 90+5.
Czerwona kartka: 82. Masłowski (P.) – za dwie żółte. Żółte kartki: Sasin, Bonin (G.). Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 4528.