Grad medali w mistrzostwach województwa

W Chełmie rozegrano otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego juniorek i młodziczek w zapasach. Zawodniczki Cementu Gryf znów zdobyły worek medali. Na starcie stanęły też młode zapaśniczki z Ukrainy i Słowacji, a gościnnie wystąpił też WLKS Siedlce.

W kategorii juniorek z chełmskich zapaśniczek najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Łysomirska, która w kategorii wagowej do 57 kg zdobyła złoty medal. Srebrne krążki wywalczyły Wioletta Giers w kat. wag. do 50 kg i Patrycja Dudek – 65 kg. Cement Gryf zdobył aż siedem brązowych medali.

Na najniższym stopniu podium stanęły: Julia Pracz – 50 kg, Klaudia Karwowska – 53 kg, Weronika Chapska – 57 kg, Małgorzata Małek i Danuta Lisiewicz – 62 kg, Aleksandra Maziarczyk i Patrycja Piotrowska – 65 kg. Drużynowo wygrał Cement Gryf – 26 pkt., przed LUKS Suples Kraśnik – 13 pkt.

W rywalizacji młodziczek Cement Gryf Chełm wywalczył dwa tytuły mistrzowskie. Złoto zdobyły Monika Dadas – 46 kg i Weronika Podolak – 62 kg. Do medalowego dorobku chełmskiego klubu brąz dołożyła Nikola Skórska – 54 kg. W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf zajął trzecie miejsce – 13 pkt. Zwyciężył Sokół Lublin – 23 pkt., przed Armatami Stoczek Łukowski – 20 pkt. (s)