Gramy dla Zuzi

Już za niespełna trzy tygodnie, w niedzielę 25 lutego, w hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ulicy Konstantynów 1G odbędzie się czwarta edycja charytatywnego turnieju piłkarskiego Kick2Help, organizowanego przez Fundację Dzieciom.

Podobnie jak w poprzednich edycjach dochód z turnieju oraz towarzyszącej mu zbiórki przeznaczony będzie na Fundusz Rehabilitacyjny Zuzanny Krzesiak.
Dwunastoletnia dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem i do tej pory, by nie miała możliwości chodzić samodzielnie. W związku ze złożonością i wielosegmentowością schorzenia wsparcie potrzebne dziecku jest bardzo rozległe.
Głównym celem turnieju jest zebranie środków na wysłanie Zuzi na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny do ośrodka Hipomedical 2 w Złotowie, a także opłacenie indywidualnych sesji z rehabilitantem w miejscu zamieszkania oraz zakup specjalistycznego sprzętu.
W turnieju udział potwierdziły już reprezentacja lubelskich kucharzy, drużyna MW Lublin oraz fani londyńskiego West Ham United. Organizatorzy zapraszają kolejne zespoły, składające się przynajmniej z 10 zawodników (maksymalnie 12). Koszt uczestnictwa od osoby to 40 zł. Zgłoszenia można dokonać do 15 lutego poprzez profil organizatora na www.facebook.com/kick2help oraz telefonicznie pod nr 724 863 198.
Chorej 12-latce można pomóc, przekazując 1% podatku za 2017 rok, wpisując do zeznania nr KRS 0000135921 z dopiskiem Zuzanna Krzesiak 2732.
Wszystkie osoby zainteresowane pomocą w opłacie rehabilitacji dziewczynki mogą dokonywać wpłaty bezpośrednio na konto: 98 1750 0012 0000 0000 3877 3895 („dla Zuzanny Krzesiak”).
Przy okazji turnieju prowadzone będą także licytacje pamiątek sportowych. W ubiegłym tygodniu koszulkę meczową z autografami zawodników ekstraklasowej Sandecji Nowy Sącz przekazał Tomasz Brzyski, wychowanek Lublinianki, były piłkarz Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Cracovii. BAS