Gratulacje i pamiątkowe dyplomy od prezydenta

Od lewej: Jan Świtkowski, prezydent Krzysztof Żuk i Konrad Czerniak

Konrad Czerniak i Jan Świtkowski, pływacy AZS UMCS Lublin, którzy podczas rozgrywanych przed tygodniem w szkockim Glasgow Mistrzostw Europy sięgnęli po brązowe medale podczas wyścigu sztafetowego 4×100 metrów stylem dowolnym, gościli w lubelskim ratuszu. Z zawodnikami spotkał się prezydent Krzysztof Żuk.


– Na początek składam gratulacje. Znakomite wyniki potwierdzają, że Lublin ma nie tylko piękną historię pływania, ale też świetną teraźniejszość – mówił podczas spotkania do zawodników i dziennikarzy Krzysztof Żuk. – My jako Miasto mamy poczucie spełnienia, że stworzyliśmy odpowiednią infrastrukturę w postaci basenu olimpijskiego. Ważny jest program “Mistrz” czy stypendia. Dotyczy to także naszych lekkoatletów, którzy dobrze wypadli w Berlinie. To pokazuje, że takie działania są skuteczne. Najważniejsza jest jednak praca i talent, a ich naszym zawodnikom nie brakuje. Z punktu widzenia Miasta, te wyniki są znakomitą promocją. Natomiast z punktu widzenia sportowego to zachęta dla młodych ludzi, aby zaczęli uprawiać pływanie. Mamy pewność, że również w przyszłości Lublin będzie na miejscach medalowych. Bardzo zdolni juniorzy każą tak myśleć – dodał prezydent Lublina.

Podczas spotkania Konrad Czerniak i Jan Świtkowski podziękowali Krzysztofowi Żukowi za wsparcie udzielone przez Miasto Lublin. Zawodnicy przekazali także prezydentowi pamiątkową koszulkę z podpisami oraz czepek pływacki, w którym płynął Jan Świtkowski. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here