Guba i Kopron najlepiej w sezonie

Lekkoatletki AZS UMCS Lublin wzięły w sobotę udział w rozgrywanym na Stadionie Śląskim w Chorzowie 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Trzy z czterech startujących zawodniczek lubelskiego klubu stanęły na podium!


Paulina Guba, mistrzyni Europy pchnięciu kulą, wynikiem 18.65 m wyrównała rekord sezonu i zajęła drugie miejsce, za Chase Ealey (19.06).

Malwina Kopron, brązowa medalistka mistrzostw świata w młocie z 2017 roku uzyskała 75.23 m. To jej trzeci wynik w karierze, a najlepszy w tym roku. Kopron w pokonanym polu pozostawiła w sobotni wieczór Joannę Fiodorow, która rzuciła 72.13. Dobrze spisała się płotkarka – Karolina Kołeczek, która po raz kolejny potwierdziła dobrą dyspozycję, uzyskując wynik poniżej 13 sekund. 12.93 sekundy dało jej drugie miejsce, za Włoszką Luminosa Bogliolo (12.84)

Do udanych startu na Górnym Śląsku zaliczyć nie mogła Sofia Ennaoui. Na swoim koronnym dystansie 1500 metrów uzyskała 4:20.53 sekundy, zajmując dopiero siódme miejsce. Ennaoui , która nie może odnaleźć formy po dobrym początku sezonu, ogłosiła że nie wystartuje w Mistrzostwach Świata w Doha.