Halówkę czas zacząć

Kolejny sezon futsalowych zmagań na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku tradycyjnie jak co roku rozpocznie się Turniejem Niepodległości. Tym razem w zawodach zorganizowanych przez działaczy miejscowego Ogniska TKKF Świt weźmie udział osiem zespołów. Tytułu mistrzowskiego sprzed roku broni KS Marmota z Lublina, która w poprzedniej edycji w finale rzutami karnymi pokonała KSW 11:10!


W szesnastej edycji Turnieju Niepodległości zagrają: KSW, Dywany Łuszczów, Solidarność PZL, Creatio Biuro Rachunkowe, KS Marmota Lublin, Sierpień ‘80, Amator Team i Metalowcy. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę 12 listopada br w hali świdnickiej „siódemki”, która od 17 lat gości zimą piłkarzy amatorów. Losowanie turnieju odbędzie się dziś o godz. 17 w świetlicy na piłkarskim stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2.
– Turniej Niepodległości tradycyjnie otwiera sezon halowy w Świdniku. Tydzień później, czyli w niedzielę 19 listopada, startujemy z ligą futsalową. Będzie to już jej dziewiętnasta edycja. Jak co roku, oprócz zmagań na parkiecie, na uczestników rywalizacji czekają liczne atrakcje. Sponsorzy tytularni, z którymi trwają ostatnie negocjacje na temat współpracy, postarają się o dodatkowe nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników. Będziemy wybierali fightera poszczególnych kolejek. Świdnickie media jak co roku ufundują statuetki „Fair Play” we wszystkich ligach, a redakcja „Lokalnego Przeglądu Piłkarskiego” specjalną statuetkę dla „Super Strzelca” całych rozgrywek. Będzie oczywiście konkurs „Kibic Ekspert”, tym razem w lekko zmodyfikowanej formule – przyznał Jacek Kosierb, organizator ligi w ramienia Starostwa Powiatowego w Świdniku.
W sezonie 2017/2018 dziesięć drużyny w extralidze, czyli najwyższym poziomie rozgrywkowym świdnickiej „halówki”, będą walczyć o puchar Starosty Świdnickiego. Ponadto przewidziane są rozgrywki I ligi i Ligi Oldbojów.
– Drużyny chętne do udziału w lidze futsalowej mogą się jeszcze zgłaszać. Zarówno do I Ligi jak i do Ligi Oldbojów. Szczególnie zachęcamy drużyny do dołączenia do zmagań oldbojów (rocznik 1982 i starsi). Z tego co wiem Ligi dla zawodników 35+ nie ma w Lublinie więc zapraszamy także piłkarzy amatorów w miasta wojewódzkiego i nie tylko do skorzystania z naszej oferty – dodał Kosierb.
Zgłoszenia drużyn są przyjmowane pod nr tel 601 413 856. MAG