Hardcorowa Kumowa

W niedzielę, 8 marca, odbędzie się druga edycja imprezy biegowej pod nazwą „Hardcorowa Kumowa”. Początek imprezy o 10.00, start biegu na 30 km o 10.30.


W ramach wydarzenia zostaną zorganizowane dwa biegi przełajowe na dystansach ok. 10 km oraz ok. 30 km. Start i meta biegów zaplanowane są w okolicy Amfiteatru w Kumowej Dolinie pod Chełmem. Trasy prowadziły będą leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Chełm. Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta Chełm oraz wójta gminy Chełm.

Ubiegłoroczna edycja imprezy zebrała bardzo dobre opinie i odbiła się szerokim echem wśród biegaczy w całej Polsce. Pozytywne recenzje obiegały fora internetowe w całym kraju. Zdjęcia z imprezy były publikowane przez biegaczy nie tylko na prywatnych blogach, czy profilach społecznościowych, ale również na ogólnopolskich portalach biegowych. Chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji imprezy zadeklarowali zawodnicy z całego kraju. Mimo, iż w stosunku do ubiegłego roku zwiększono, prawie dwukrotnie, limit uczestników, lista startowa zapełniła się w niespełna trzy dni.

W imprezie wystartuje 350 biegaczy i biegaczek z całej Polski. Na liście startowej znajdują się zawodnicy nie tylko z całego województwa lubelskiego, ale także m.in. z Warszawy, Wrocławia, Mińska Mazowieckiego, czy Krakowa. W trakcie imprezy rozegrane zostaną mistrzostwa Polski straży granicznej w biegach przełajowych. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a najlepsi na obu dystansach zostaną wyróżnieni pięknymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Po zawodach piwa. Start w Hardcorowej Kumowej zapowiedzieli m.in.: Artur Jendrych – fantastyczny długodystansowiec ze Świdnika, zwycięzca ubiegłorocznej edycji Hardcorowej Kumowej, który ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak: zwycięstwo w biegu Łemkowyna Ultra Trail na dystansie 150 km (2018), trzykrotny zwycięzca zawodów Iron Run w Krynicy, gdzie zawodnicy mają do pokonania 9 biegów w trzy dni o łącznym dystansie ponad 140 km (2017, 2018, 2019), zwycięzca biegu UltraŚledź po Puszczy Knyszyńskiej na dystansie 80 km (2020), Michał Szostek – młody, bardzo perspektywiczny zawodnik z Krakowa, który ma już na swoim koncie świetne wyniki na ogólnopolskich biegach górskich, m.in. 3 miejsce w swojej kat. wiekowej w biegu Niepokorny Mnich w Szczawnicy na dystansie 97 km (2019), 6 miejsce w Winter Trail Małopolska na dystansie 64 km (2019), 6 miejsce na Łemkowyna Winter Trail na dystansie 35 km (2020), zawodnik z Krakowa ma także na swoim koncie starty za granicami naszego kraju, m.in. na trasach biegowych we włoskich Dolomitach (120 km w 2019 r.), Kamil Borowski – jeden z najlepszych zawodników grupy Chełm Biega, zdobywca trzeciego miejsca w ubiegłorocznej edycji biegu Hardcorowa Kumowa na dystansie 30 km. Kamil, oprócz sukcesów na rodzimych biegach (praktycznie zawsze staje na podium), ma również świetne osiągnięcia na zawodach ogólnopolskich, m.in. 1 miejsce w swojej kat. wiekowej w biegu górskim Zimowy Ultra Janosik na dystansie 20 km (2019) i 3 miejsce w tej samej imprezie w 2020 r.

Organizację wydarzenia wspiera 24 Batalion Lekkiej Piechoty w Chełmie oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Przed biegiem odbędzie się pokaz umiejętności taktycznych funkcjonariuszy wydziału zabezpieczenia działań NOSG w Chełmie. Imprezie towarzyszyć będą pokazy sprzętu wojskowego, dla dzieci przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje w postaci ogródka saperskiego i mini-poligonu. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here