Historie prawdziwe

Wiosna w Klubie Dobrego Filmu ChBP będzie pełna emocji. Cykl „Historie prawdziwe 2” to filmy, których scenariusze powstały w oparciu o prawdziwe wydarzenia. – W kolejne środy kwietnia pokażemy opowieść o dyskryminacji ze względu na preferencje seksualne w Filadelfii oraz losy najmniej uzdolnionej wokalnie solistki świata – Florence Foster Jenkins.

Wszystkie seanse odbywać się będą w kwietniowe środy o godzinie 18 w sali widowiskowej ChBP. Wstęp wolny.

Repertuar Kina Zorza
17 kwietnia: godz. 13.30 – Pim i Pom, godz. 15 – Power Rangers 2D dubbing, godz. 18 – Gold, godz. 20.30 – To tylko koniec świata
18 kwietnia: godz. 14 – Pim i Pom, godz. 16 – To tylko koniec świata, godz. 18 – Power Rangers 2D dubbing, godz. 20.30 – Gold
19 kwietnia: godz. 13.30 – Pim i Pom, godz. 15 – Power Rangers 2D dubbing, godz. 18 – Gold, godz. 20.30 – To tylko koniec świata
20 kwietnia: godz. 13.30 – Pim i Pom, godz. 15 – Power Rangers 2D dubbing, godz. 18 – DKF Rewers, godz. 21 – Gold
21 kwietnia: godz. 14 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 16 – Azyl 2D dubbing, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 3D dubbing , godz. 20.30 – Life
22 kwietnia: godz. 12 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 14 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, 16 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 18 – Life, godz. 20.30 – Azyl 2D dubbing
23 kwietnia: godz. 12 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 14 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 16 – Azyl 2D dubbing, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 20.30 – Life

 

Weekend z R
Co może się przytrafić, kiedy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana, a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź oglądając spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej – Weekend z R, 21 kwietnia o godz. 19 w ChDK. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Kasprzycki w Strzesze
Robert Kasprzycki, śpiewający autor, poeta o duszy rockmana, 22 kwietnia o godz. 19 wystąpi w duecie z gitarzystą Maxem Szelęgiewiczem w Strzesze u Wojciecha. Bilety po 35 zł w sprzedaży w lokalu.

A niech to gęś kopnie – Teatr Ziemi Chełmskiej dla dzieci
Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejną premierę Teatru Ziemi Chełmskiej. Tym razem na deski trafiła, adresowana do młodych widzów, sztuka Marty Guśniewskiej „A niech to gęś kopnie”. Spektakl 29 kwietnia o godz. 17 i 30 kwietnia o godz. 15. Bilety w cenie 20 i 15 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl. Spektakl adresowany jest do dzieci od 6. roku życia.
Wielki turniej Monopoly
Gratka dla pasjonatów planszówek. Już 22 i 29 kwietnia o godz. 11 w Chełmskim Domu Kultury ruszają kolejne potyczki w ramach turnieju gry Monopoly. – W trakcie spotkania rozgrywamy pierwszą rundę w czterech grupach. Zwycięzcy każdego stolika spotykają się w rundzie drugiej – tłumaczą organizatorzy. Przedsięwzięcie przygotowują wspólnie: Pokusa Hobby oraz Chełmski Dom Kultury.

Międzynarodowe
Spotkania Chóralne
Już po raz szesnasty w Chełmskim Domu Kultury odbędą się międzynarodowe spotkania chóralne. 23 kwietnia o godz. 16 na scenie wystąpi 6 chórów. Obok gospodarza, Chóru Ziemi Chełmskiej ,,Hejnał” im. Mieczysława Niedźwieckiego, na scenie zaprezentują się chóry: ,,Cantus Cordis” z Mińska na Białorusi, Narodowy ,,Unison” ze Stryja na Ukrainie, Męski Ziemi Biłgorajskiej ,,Echo” z Biłgoraja, ,,Fletnia Pana” z parafii NSJ we Włodawie oraz ,,Partychóra Ensemble” z ChDK. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Czarnobyl – 31 lat później

Stowarzyszenie WeRwA i Chełmska Biblioteka Publiczna zapraszają na wirtualną podróż w czasie i przestrzeni „Czarnobyl 31 lat później” organizowaną w ramach Chełmskiego Klubu Podróżników. Spotkanie dotyczące wybuchu reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu – jednej z największych katastrof przemysłowych XX wieku rozpocznie się w piątek 28 kwietnia o godz. 18 w sali widowiskowej ChBP. O tym jak wygląda obecnie teren elektrowni opowiedzą i pokażą Andrzej Bielecki, Marek Dąbrowski, Anna Pietruch i grupa chełmian, którzy byli w zonie w kwietniu minionego roku, czyli tuż przed 30. rocznicą wybuchu. Wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane trzy upominki z tamtych czasów. Wstęp wolny.

Amerykańska
grupa baletowa w ChDK
W czwartek 27 kwietnia o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury wystąpi Ballet Magnificat. To założona w 1986 r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi. – Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. I za każdym razem zachwicają połączeniem tradycyjnego baletu z nowoczesnym – mówią organizatorzy. Bilety w cenie 30 i 40 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Wystawa malarstwa
Piotra Tymochowicza
Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Piotra Tymochowicza. Chełmianin studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie). W swoim dorobku ma ponad sto wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Rzymie, Warszawie, Łodzi i Krakowie. Jego prace oglądać można do końca maja w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 54 w godzinach jej otwarcia. (opr. mg)