Historyczne osiągnięcie

Mateusz Luty z AZS Lublin i Krzysztof Tylkowski z Floty Gdynia wśród najlepszych zawodników Mistrzostw Europy!

Mateusz Luty z AZS Lublin i Krzysztof Tylkowski z Floty Gdynia zajęli szóste miejsce w rozgrywanych w niemieckim Koenigssee Mistrzostwach Europy seniorów w bobslejach! To najwyższe miejsce w historii polskich bobslei w mistrzostwach Starego Kontynentu!


Emocjonująca końcówka finału Mistrzostw Europy sprawiła, że Polacy uplasowali się ostatecznie na szóstej pozycji, tracąc do piątego i czwartego miejsca (ex aequo!) zaledwie 0,09 sek, a do trzeciej pozycji 0,21 s.

Biało-czerwoni od mistrzów Europy, którymi zostali Niemcy Francesco Friedrich i Martin Grothkopp uzyskali wynik zaledwie o 0,73 s. „Ten dzień zapamiętamy na długo. 7. miejsce w Pucharze Świata oraz 6. miejsce w Mistrzostwach Europy, czyli… NAJLEPSZY wynik w dwójkach w historii.

P.S. Po pierwszym ślizgu Wasze wsparcie i zaciśnięte kciuki wyczuwaliśmy w szatni” – nasi zawodnicy napisali po udanym starcie na jednym z portali społecznościowych. BAS

Wyniki

Mistrzostwa Europy bobslejowych dwójek: 1. Francesco Friedrich/Martin Grothkopp (Niemcy) 1:39.01, 2. Johannes Lochner/Christian Rasp (Niemcy) 1:39.44 (+0.43), 3. Heinrich Romain/Dorian Hauterville (Francja) 1:39.53 (+0.52), 4. Nico Walther/Paul Krenz (Niemcy) i Oskars Kibermanis/Matiss Miknis (Łotwa) 1:39.65 (+0.64), 6. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski 1:39.74 (+0.73).