Hubert Biżek ósmy w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci w motocrossie

Hubert Biżek zajął ósme miejsce w klasie mini (50 ccm) podczas rozgrywanych we francuskim Verdun zawodów MX Master Kids 2018, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w motocrossie

Hubert Biżek, wychowanek KM Cross Lublin, uczestniczył we francuskim Verdun w MX Master Kids 2018. Młody zawodnik, który 24 sierpnia skończy 9 lat, udział w imprezie, uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w motocrossie w klasie mini (50 ccm), może zaliczyć do udanych – zajął w zawodach bardzo dobre ósme miejsce.


Tor w Verdun, jak relacjonuje Hubert, był dość śliski, a jego konfiguracja – trudna. Podłoże też do końca nie było przyjazne zawodnikom, o czym przekonał się między innymi nasz reprezentant, lądując kilka razy na ziemi. Nie zniechęciło go to jednak do walki i dzięki odpowiedniej motywacji dotarł na metę na ósmej pozycji.

Hubert Biżek motocross trenuje do czterech lat. Dotychczas jego największym sukcesem była wygrana w klasyfikacji generalnej cyklu Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny.