Husaria wygrała 7. Turniej Święta Flagi

Husaria Polska, zwycięzcy 7. Turnieju Święta Flagi

Husaria Polska, pokonując w finale w rzutach karnych Polskie Orły 3:2, wygrała 7. Turniej Święta Flagi, rozgrywany 2 maja na Orliku na Felinie.


W zawodach, organizowanych przez Ognisko TKKF Omega, a współorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 52, IPN Oddział Lublin, NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego i Urząd Miasta w Lublinie, uczestniczyły cztery drużyny.

Jak zawsze przed rozpoczęciem Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca turnieju, poświęcił uczestniczącym w nim młodym piłkarzom kilka minut, podczas których wyjaśnił, skąd wzięło się święto flagi i co znaczy dla naszej ojczyzny.

Na boisku najlepsi okazali się piłkarze zespołu występującego pod nazwą Husaria Polska, Wygrali zarówno zmagania grupowe, rozgrywane systemem każdy z każdym, jak i mecz o 1. miejsce (dopiero w rzutach karnych) z Polskimi Orłami.

Wyniki

Polskie Orły – Siłacze Felina 3:3, Polskie Orły – Omega Felin 2:1, Polskie Orły – Husaria Polska 2:2, Siłacze Felina – Omega Felin 0:3, Siłacze Felina – Husaria Polska 3:4, Omega Felin – Husaria Polska 2:3.
1. Husaria Polska 7 9-7
2. Polskie Orły 5 7-6
3. Omega Felin 3 6-5
4. Siłacze Felina 1 6-10
o 1. miejsce
Polskie Orły – Husaria Polska 3:3 (k. 2:3)
Najlepsi zawodnicy
Kacper Rozdzialik (Siłacze Felina) – najlepszy piłkarz
Szymon Jastrzębski – najlepszy strzelec: (Husaria), zdobywca 8 bramek
Mariusz Dudziak (Omega Felin) – najlepszy bramkarz