Imiona męskie – jakie są teraz popularne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców stawia na nieoklepane imiona. Plusem takiego rozwiązania jest to, że rzadkie imię wyróżni wśród innych. W jaki sposób kierować się przy wyborze, by dziecku się podobało? Przeczytaj artykuł i dowiedz się szczegółów.

Wyjątkowe imiona – czym kierować się przy wyborze?

Wybór imienia jest dla wielu rodziców wyzwaniem. Każdy z nich chce, by dziecko wyróżniało się w pozytywnym znaczeniu. Nietypowe imiona dla chłopców  to sposób, by zakomunikować innym, że dziecko się wyróżnia. Jednak należy pamiętać, że oryginalnym imieniem zwrócimy też uwagę innych. Kolejną sprawą, o jakiej trzeba pamiętać to cienka granica dotycząca żartów z imienia. Dzieci mogą dokuczać sobie nawzajem, dlatego podczas wyboru imienia należy zastanowić się wielokrotnie czy jest to dobra decyzja. Czy nie przysporzymy dziecku niemiłych doświadczeń, których mogłoby uniknąć.

Podczas wyboru długich imion, warto zastanowić się, czy jest możliwość ich zdrobnienia. Rzadkie imiona mają to do siebie, że ułatwiają komunikację. Ciężko trafić na inne osoby, które nazywają się tak samo. Można zauważyć, że wielu artystów decyduje się na zmianę imienia na oryginalne, by być lepiej zapamiętanym.

Czy warto postawić na oryginalne imię?

Jedni rodzice wolą imiona, które są pospolite, natomiast inni wolą te bardziej oryginalne. Wybór ten w największym stopniu zależy od preferencji rodziców. Niektórych rodziców za bardzo ponosi fantazja, a następnie cierpią na tym dzieci, które są wyśmiewane przez swoich rówieśników. Niestety oryginalne imiona często są powodem drwin i wyśmiewania. Wielu psychologów potwierdza, że imię często determinuje przyszłość, jaką czeka dziecko. Psychologowie powołują się na wiele badań, które potwierdzają tę tezę. Z badań wynika także, że osoby o łatwym imieniu do zapamiętania są faworyzowane. Wynika to z tego, że ludzie są lepiej nastawieni do tego co brzmi im znajomo.

Kolejną radę, jaką mają psychologowie to nienadawanie imion, które są spolszczone. Wynika to ze stereotypów, które mówią o tym, że takie imiona nadają osoby o niskim statusie społecznym oraz te niewykształcone. Dziecko o takim imieniu może spotkać się z częstymi wyszydzeniami ze strony rówieśników. Dodatkowo takie imiona mogą spotkać się, ze złym podejściem ze strony nauczycieli. Kolejny problem to połączenie nietypowe męskie imiona oraz polskie nazwisko. Takie połączenia to kolejny pretekst do drwin ze strony innych. Wyśmiewanie może skończyć się niższą samooceną i straceniem pewności siebie przez dziecka. Ciekawe imiona męskie mogą być dobrym pomysłem, jednak muszą być wybrane rozmyślnie.

Materiał partnera