Inauguracja z dużym opóźnieniem

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend piłkarze Chełmianki w końcu zainaugurują rundę wiosenną w trzeciej lidze. W Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowice.

Klub planuje z tego meczu relację na żywo. Zaplanowany na minioną niedzielę pojedynek z Sołą Oświęcim został odwołany, ze względu na zły stan boiska i niespodziewany atak zimy, jaki miał miejsce już w piątkowe popołudnie. Przed własną widownią podopieczni Artura Bożyka po raz pierwszy zagrają w Wielką Sobotę, 31 marca przeciwko Wiśle Sandomierz.
Tak późnej inauguracji piłkarskiej wiosny Chełmianka dawno nie miała. Dwa pierwsze mecze zostały odwołane głównie ze względu na zły stan boisk w Trzebini i Chełmie. W dodatku w ostatni weekend ostry atak zimy spowodował, że i tak zaplanowany na minioną niedzielę mecz Chełmianki z Sołą Oświęcim nie doszedłby do skutku. Pojedynek został przełożony na środę 9 maja, godz. 17.00.
Wszystko zatem wskazuje na to, że Chełmianka swój pierwszy ligowy mecz w tym roku rozegra w najbliższą sobotę 24 marca. Zgodnie z planem w Skawinie o 15.00 ma zmierzyć się z innym beniaminkiem III ligi, Wiślanami Jaśkowice. Gospodarze zapewniają, że zrobią wszystko, by przygotować boisko do gry. Niestety, obiekt w Skawinie nie jest przystosowany do przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców drużyny przyjezdnej. Wiślanie dostali warunkową zgodę na rozgrywanie meczów na tym stadionie. Na kolejny sezon muszą przebudować trybuny i wydzielić sektor dla gości.
Dlatego też klub starania, aby chełmscy kibice mogli obejrzeć ten mecz na żywo w Internecie. Razem z nowym sponsorem, chełmską firmą „Netspeed”, działacze pracują nad tym, by przeprowadzić z meczu transmisję online. Mecz będzie można obejrzeć w pubie „Champion” w Chełmie, który mieści się w aquaparku. Spotkanie zobaczą również wszyscy abonenci „Netspeed”, posiadający telewizję światłowodową.
Warunki pogodowe spowodowały, że trener Chełmianki, Artur Bożyk, będzie musiał zmienić nieco tryb przygotowań do najbliższego meczu. Zalegający na boiskach śnieg przeszkadza w przeprowadzeniu treningu. Pogoda ma poprawić się dopiero w drugiej połowie tygodnia. Tymczasem zespół do Skawiny uda się już w piątek. W kadrze na pewno zabraknie Pawła Jabkowskiego, który lada dzień wznowi zajęcia po kontuzji oraz Huberta Kotowicza, mającego jeszcze spore zaległości treningowe. Pod znakiem zapytania stoi gra Aleksieja Prytuliaka, który miał miesięczną przerwę po tym, jak doznał kontuzji w sparingu ze Stalą Stalowa Wola.
Piłkarze Chełmianki w Skawinie muszą uważać, bo kilku z nich jest zagrożonych pauzą za żółte kartki. Jeśli ktoś z grona: Michał Wołos, Paweł Uliczny, Mateusz Kompanicki, Michał Budzyński bądź Michał Maliszewski obejrzy żółty kartonik, zabraknie go na boisku w kolejnym meczu z Wisłą Sandomierz. Właśnie tym spotkaniem, zaplanowanym na Wielką Sobotę, 31 marca, godz. 16.00 chełmianie po raz pierwszy zaprezentują się chełmskiej publiczności. Do siedziby klubu na stadionie dotarły już karnety na rundę wiosenną. W wejściówki na osiem spotkań można zaopatrywać się w dni robocze od 9.00 do 14.00. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here