Integracja online – czyli jak organizować imprezy firmowe przez Internet?

Integracja pracowników to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie teamu tworzącego wspólnie skuteczne strategie. Metoda ta zapewnia doskonałe efekty zarówno w przypadku pracy zdalnej, jak i stacjonarnej. Jak jednak zorganizować integrację zespołu online? Czy to w ogóle możliwe?

Nie od dziś wiadomo, że zgrany team to podstawa skutecznego biznesu. W końcu każdą firmę tworzą ludzie i to właśnie ich praca, działanie i inicjatywy sprawiają, że może się ona rozwijać. W Polsce już od wielu lat stosuje się różnego rodzaju metody mające na celu zbudowanie spójnej organizacji, w której dobre relacje pracowników są jednym z filarów, na których opiera się strategia biznesu. Jednak w czasach, kiedy to praca zdalna stała się normą, zadanie to wydaje się naprawdę trudne. Okazuje się jednak, że całkiem dobrym rozwiązaniem są imprezy integracyjne online. Jak je zorganizować? Jakie są zalety integracji online?

Najlepsze pomysły na integrację online

Team building online to całkiem nowe rozwiązanie. Zaczęło zyskiwać ono większą popularność w trakcie trwania pandemii, kiedy to stacjonarne funkcjonowanie korporacji przestało na jakiś czas istnieć. Takie spotkania online pozwoliły sprawić, aby biznesowe sieci społeczne utrzymane były na wcześniejszym lub nawet wyższym poziomie.

Integracja zespołu online może przebiegać na wiele różnych sposobów. Zupełnie tak, jak te odbywające się stacjonarnie, imprezy firmowe przez Internet można zorganizować w formie wspólnych warsztatów, gier zespołowych, czy degustacji. Coraz większą popularnością cieszą się także eventy online,  które dostarczają czystej zabawy. I to wszystko bez wychodzenia z domu. Tego typu integracje online doskonale scalają zespół i sprawiają, że pracownicy odzyskują poczucie wspólnoty.

Jak zorganizować zdalną integrację?

Spotkania i warsztaty online to rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów. Pytanie tylko, jak zaplanować taki event online? Najlepiej będzie skorzystać po prostu z pomocy firmy zajmującej się integracją online, która organizuje tego typu spotkania w sieci. Obecnie na rynku działa ich coraz więcej, a jedną z najczęściej polecanych jest Integracja Online. Wystarczy wybrać termin oraz formę spotkania i gotowe. Do tego, by przeprowadzić taką integrację zespołu online, niepotrzebne są żadne dodatkowe narzędzia — wszystkim zajmie się bowiem sam organizator. Wymóg jest właściwie tylko jeden. Aby odbyło się spotkanie online, uczestnicy muszą mieć dostęp do internetu — i to wszystko!

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here