22 listopada br. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej odbyła się kolejna edycja targów pracy. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 70 wystawców z wszystkich branż inżynieryjnych.
Co roku targi pracy na Politechnice Lubelskiej odwiedza ponad tysiąc zwiedzających. Są one skierowane nie tylko do studentów i absolwentów PL, ale także studentów z innych uczelni oraz wszystkich osób poszukujących pracy. – Tworzymy przestrzeń dla bezpośrednich spotkań osób zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia z pracodawcami – mówiła Anna Mazur-Sokół, koordynator Biura Karier Politechniki Lubelskiej. – Takie spotkania dają zarówno firmom, jak i studentom szansę wzajemnego poznania swoich oczekiwań i potrzeb oraz stanowią niepowtarzalną okazję do zdobycia bazy kontaktów branżowych.
– Każda branża i każde przedsiębiorstwo ma swoją specyfikę. Właśnie podczas targów mamy niepowtarzalną okazję w jednym miejscu, jednego dnia porozmawiać z przedstawicielami wielu firm poszukujących pracowników. Żadne ogłoszenie rekrutacyjne nie jest w stanie powiedzieć o potencjalnym pracodawcy, jego oczekiwaniach, możliwościach rozwoju zawodowego i podejściu do pracownika tyle, ile rozmowa na targowym stoisku – mówi Tytus Tulwin, doktorant PL, który jest kierownikiem zespołu Hydrogreen.
Sponsorem głównym XVII edycji targów pracy była lubelska firma GT85 Polska – lider branży automotive, producent preparatów oraz myjni do mycia przemysłowego wykorzystywanych w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, wydobywczym, elektrotechnicznym i innych.
– Współpraca z Politechniką Lubelską przy realizacji inicjatyw takich jak targi pracy jest elementem konsekwentnie realizowanej przez nas strategii wspierania młodych, zdolnych ludzi w ich rozwoju zawodowym – mówi Zbigniew Kurant, Prezes Zarządu GT85 Polska. – Nasza firma się rozwija, a w związku z tym pojawiają się także nowe miejsca pracy. Konstruktorzy urządzeń, automatycy, technologowie produkcji, ale także frezerzy, tokarze, elektromonterzy to dla nas cenni pracownicy.MG