Remis i wysoka porażka Ogniwa

OGNIWO WIERZBICA – GRANIT BYCHAWA 1:1 (0:0)

0:1 – Chwedoruk (78), 1:1 – E. Klimowicz (87).
OGNIWO: Woźniak – Chlebiuk, Sobiesiak, Smorga (58 Piechota), Marczuk, Pełczyński, Sas, K. Klimowicz (79 Gałecki), Jusiuk (58 Choina), E. Klimowicz, Brzyski.

Obie drużyny przystąpiły do meczu z dużą wolą zwycięstwa, lecz w pierwszej połowie ani gospodarzom, ani gościom nie udało się skierować piłki do siatki. Miejscowi mieli lekką przewagę w posiadaniu piłki, natomiast Granit starał się groźnie kontratakować. Jedni i drudzi mieli swoje sytuacje bramkowe, jednak na gole kibice czekali do ostatniego kwadransa meczu. Najpierw na prowadzenie wyszli przyjezdni, ale w 87 min. Eryk Klimowicz ładnym strzałem doprowadził do remisu.

* * *

GROM KĄKOLEWNICA – OGNIWO WIERZBICA 4:0 (2:0)

1:0 – Rycaj (14), 2:0 – Dajos (45+2 karny), 3:0 – Jakimiński (87), 4:0 – Chilimoniuk (90).

OGNIWO: Woźniak – Chlebiuk, Sobiesiak, Smorga, Marczuk, Sas (60 Piechota), K. Klimowicz, Pełczyński, Choina (65 Budzyński), Jusiuk (65 Mazurek), Brzyski.

Obie drużyny przystępując do pojedynku wiedziały, że nowy sezon rozpoczną w lidze okręgowej. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy w 14 min. w zamieszaniu podbramkowym zdobyli gola. Wierzbiczanie próbowali doprowadzić do remisu, ale zamiast tego przed zejściem do szatni na przerwę stracili drugą bramkę. Tym razem z rzutu karnego.

Co prawda w drugiej połowie Ogniwo ambitnie walczyło o kontaktowe trafienie i zmianę wyniku, ale nie było w stanie przełamać obrony przeciwnika. Grom z kolei w samej końcówce zadał dwa ciosy i wygrał mecz wysoko, tym samym spychają drużynę trenera Karola Bujaka na ostatniej miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce zespół z Wierzbicy, na pożegnanie czwartej ligi, u siebie zagra z Ładą Biłgoraj. (rt)

Start myślami już w finale Pucharu Polski

START KRASNYSTAW – LUBLINIANKA 2:0 (0:0)

1:0 – Skiba (48), 2:0 – Skiba (65).

START: Janiak – Więczkowski, Saj, Łopuszyński, Florek (67 Cygan), Chariasz, Leszczyński (80 Czochrowski), Jabłoński (74 Buk), Pęcak (89 Krupicz), Misztal (86 Nowak), Skiba (67 Strug).

Start zagrał dobre spotkanie, dominował przez całe 90 minut, mimo że dopiero w drugiej połowie swoją przewagą udokumentował golami. W pierwszej części meczu stworzył sobie kilka okazji strzeleckich, ale nie potrafił ich wykorzystać. Po zmianie stron z dobrej strony pokazał się Dominik Skiba, który przypomniał, że jest bardzo groźnym napastnikiem. – Wygraliśmy zasłużenie, pewnie, w drugiej połowie było sporo zmian w składzie, chciałem dać pograć również młodym zawodnikom – powiedział po meczu Marek Kwiecień, trener Startu.

* * *

START KRASNYSTAW – GÓRNIK II ŁĘCZNA 1:1 (0:0)

1:0 – Strug (49), 1:1 – Marotto (55).

START: Janiak – Więczkowski, Misztal (67 Skiba), Łopuszyński, Florek (46 Leszczyński), Czochrowski, Chariasz (78 D. Sołdecki), Buk (67 Jabłoński), Cygan (84 Krupicz), Pęcak (67 Nowak), Strug (78 Saj).

Piłkarze Startu i ich trener Marek Kwiecień przed meczem myślami byli już przy środowym finale Pucharu Polski z Avią Świdnik. – Patrząc na to, że ostatnio graliśmy co trzy dni, musiałem rotować składem. Na mecz z Górnikiem wyszła zupełnie inna jedenastka niż zwykle. Dla nas mecz z Avią ma duże znaczenie, chcemy się do niego jak najlepiej przygotować, dlatego też zawodnikom dałem trochę odpocząć. Musimy zrobić wszystko, by zminimalizować jakiekolwiek ryzyko. Pewnie gdybyśmy zagrali w podobnym zestawieniu jak z Lublinianką, mecz z rezerwami Górnika rozstrzygnęlibyśmy na swoją korzyść – powiedział po meczu trener Marek Kwiecień.

Mecz finałowy Pucharu Polski Start – Avia odbędzie się w środę 12 czerwca o 17.00 w Krasnymstawie. – Wiemy, że rywal będzie faworytem, ale Puchar rządzi się swoimi prawami. Przed rokiem też nikt na nas nie stawiał, a mimo to pokonaliśmy Chełmiankę, Podlasie Biała Podlaska i w finale Świdniczankę. Wszystkie drużyny wyżej notowane od nas. Tanio skóry nie sprzedamy, mamy swój plan na ten mecz – dodaje M. Kwiecień. (rt)

Wyniki 32. kolejki:

START KRASNYSTAW – LUBLINIANKA 2:0, OGNIWO WIERZBICA – GRANIT BYCHAWA 1:1, Stal Poniatowa – Janowianka Janów Lubelski 1:3, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Opolanin Opole Lubelskie 0:2, Kryształ Werbkowice – Łada Biłgoraj 3:1, Stal Kraśnik – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:0, Górnik II Łęczna – Motor II Lublin 0:1, Lewart Lubartów – Gryf Gmina Zamość 6:1, Cisowianka Drzewce – Grom Kąkolewnica 1:0. Wyniki 33. kolejki: START – GÓRNIK II 1:1, GROM – OGNIWO 4:0, Huragan – Lewart 0:3, Gryf – Motor II 2:3, Lublinianka – Stal P. 1:1, Janowianka – Kryształ 3:1, Granit – Tomasovia 0:2, Łada – Cisowianka 4:1, Opolanin – Stal K. 0:1.