Izabela Trzaskalska mistrzynią kraju w biegu ulicznym na 10 kilometrów

Izabela Trzaskalska z KU AZS UMCS Lublin na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 kilometrów. Drugie miejsce zajęła Ewa Jagielska z LKS Omega Kleszczów, a trzecie Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń

Izabela Trzaskalska z KU AZS UMCS Lublin zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 kilometrów. Podczas zawodów rozegranych w Łodzi lublinianka pokonała dystans w 34 minuty i 31 sekund, o 14 s szybciej od drugiej na mecie Ewy Jagielskiej z LKS Omega Kleszczów.


– Wyścig nie był łatwy. Trasa była naprawdę wymagająca, ale wiedziałam, po co tam jadę – chciałam zdobyć złoty medal. – mówi Izabela Trzaskalska, która przed rokiem w mistrzostwach Polski musiała zadowolić się srebrnym medalem – Byłam po maratonie i jakoś szczególnie nie przygotowywałam się do tego startu, dlatego była pewna niewiadoma. Chciałam zobaczyć, w jakiej jestem dyspozycji. Wystartowałam mocno, jednak były ciężkie momenty na trasie. W pewnym momencie brałam pod uwagę to, że Ewa może mnie dogonić i wcale bym się nie zdziwiła, bo to bardzo dobra zawodniczka. Nie było też na starcie niektórych dziewczyn, dlatego konkurencja była nieco mniejsza. To, co chciałam osiągnąć w tym sezonie, to osiągnęłam. Teraz czeka mnie chwila odpoczynku od treningu – dodaje zwyciężczyni mistrzostw Polski.