Jak dbać o zegarek – Część 1

fot. huawei.com

Musisz dbać o swoją nową „Huawei Smart band 4” i odpowiednio o nią dbać. W tym artykule przedstawiamy informacje o tym, jak właściwie dbać o zegarek, aby służył Ci jak najdłużej. Któż z nas nie chciałby, aby kupowane przez nas rzeczy trwały jak nowe? Zróbmy co w naszej mocy.

W większości przypadków wystarczy utrzymywać zegarek w czystości, minimalizując w ten sposób możliwość dostania się do niego ciał obcych. Wycieranie zegarka miękką bawełnianą szmatką (suchą lub tylko lekko wilgotną) to kwestia kilku krótkich sekund, najwyżej minut. Ta rutynowa operacja usuwa kurz, brud, pot i inne nagromadzone cząsteczki z powierzchni zegarka. Jednocześnie wydłużają ich żywotność i zapewniają to, czego wszyscy pragniemy – aby przez długi czas wyglądały tak samo, jak wtedy, gdy po raz pierwszy wyciągaliśmy je z pudełka.

Oprócz podstawowej pielęgnacji zegarka są jeszcze inne rzeczy, o których warto wiedzieć.

Czyszczenie zegarków, które nie są wodoodporne

Zegarki tego typu nie muszą bez uszkodzeń przetrwać przypadkowego kontaktu z wodą lub wyższą wilgotnością. Dlatego zamiast wilgotnej szmatki używaj specjalnych chusteczek lub suchej miękkiej ściereczki. Naprawdę brudne zegarki nie wyglądają dobrze i czasami drobne drobinki brudu mogą dostać się do środka. Do zegarka używamy ściereczki do polerowania z mikrofibry. Nigdy nie używaj mydła i wody.

Cząsteczki mydła mogą dostać się do naprawdę małych przestrzeni i uszkodzić Twój „Huawei Smart band 4”.

Czyszczenie wody

Nie musisz się tutaj martwić o wilgotną szmatkę. Sięgając jednak po nią, przetrzyj obudowę i pasek suchą szmatką. Metalowe bransoletki można czyścić wodą i małą szczoteczką do zębów.

Kompletna konserwacja zegarków mechanicznych

Niektórzy producenci w większości droższych zegarków mechanicznych mają ściśle określone odstępy między regularnymi przeglądami serwisowymi, najczęściej raz na trzy do pięciu lat. Ale nawet w przypadku tańszych lub kwarcowych modeli nie zaszkodzi ich oglądanie od czasu do czasu.

Pielęgnacja pasa zegarka

Skóra to naturalny materiał organiczny, który jest szczególnie wrażliwy na obchodzenie się z nim. Przedwczesnemu pogorszeniu jego wyglądu i właściwości można zapobiec poprzez ograniczenie ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zwiększoną wilgotność, produkt kosmetyczny lub produkt olejny. Mogą one powodować przebarwienia i niepożądane przebarwienia na powierzchni skóry. Z tego powodu po kontakcie z nimi konieczne jest natychmiastowe osuszenie paska chłonną ściereczką i tym samym zapobieżenie dalszym uszkodzeniom.

Najlepiej spryskać zegarek skórzanym paskiem na skórze (np. na buty) i w ten sposób go zaimpregnować.
Stanie się bardziej odporny na pot i wodę, a pasek wytrzyma dłużej.

Pielęgnacja zegarka z metalowym paskiem

Regularnie czyść zegarek z metalowym paskiem, aby z czasem nie wnosił kurzu do małych otworów między ogniwami paska. Wraz z potem zegarek mógłby powodować m.in. „czernienie ręki”.

Zegarek najlepiej czyścić miękką szczotką w benzynie technicznej.

Pielęgnacja zegarka drewnianego

W przypadku paska drewnianego elementy drewniane nie wytrzymują tak długo, jak zegarek metalowy. W wyniku uderzenia lub uszkodzenia mechanicznego poszczególne elementy mogą pęknąć. Chroń swój drewniany zegarek przed upadkami, ostrymi uderzeniami, wstrząsami i wpływami chemicznymi. Zegarki drewniane są szczególnie wymagające pod względem uszkodzeń mechanicznych. Tj. istnieje ryzyko zarysowania obudowy ze względu na drewno. Zachowaj ostrożność podczas drapania powierzchni drewna, np. biżuterii lub ostrych przedmiotów.

Zalecamy czyszczenie zegarka czystą, suchą ściereczką, można też użyć lekko wilgotnej, ale potem wysuszyć. Aby zachować oryginalny kolor, przed pierwszym użyciem zalecamy posmarowanie go olejem mineralnym do drewna, który pomoże zatrzymać wilgoć i zachować pierwotny kolor.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here