Jak dobrać wyciągarkę samochodową odpowiednią do swoich potrzeb?

Wyciągarka samochodowa jest nieodzownym elementem auta terenowego i lawety, ale nie tylko… Nieraz wybawia z opresji na błotnistych, ekstremalnych trasach. Warto również wiedzieć, że to pomocne wyposażenie pojazdu podczas codziennej jazdy. Bez względu na to, czy ma służyć jako element designu nadający drapieżnego charakteru, czy jako niezbędne akcesorium, musi zostać odpowiednio dobrana. Co warto wiedzieć przed jej zakupem i jak wybrać niezawodną, odpowiednią do swoich potrzeb wyciągarkę samochodową?

Spis treści:

Wyciągarka samochodowa – nieodłączny element wyposażenia pojazdu

Wyciągarka samochodowa to proste konstrukcyjnie urządzenie, stosunkowo niewielkie, które ma nam pomóc przeprawić się przez trudny teren. Zazwyczaj, mając na myśli wyciągarkę samochodową przed oczami, kreuje nam się obraz górzystego, zaśnieżonego terenu. Jest pomocna nie tylko dla miłośników off roadu, przydaje się podczas załadunku powypadkowego auta na lawetę, ale także w sytuacjach, gdy chcemy załadować quady lub motorówkę na przyczepę.

Oczywiście, w sytuacjach podbramkowych wyciągarki sprawdzają się najlepiej, natomiast są również pomocne podczas codziennej jazdy. Śliska nawierzchnia, wylądowałeś w rowie lub zakopałeś się w błocie pośniegowym ( oczywiście absolutnie nie życzymy Ci podobnych przygód). Zamiast czekać na pomoc drogową, możesz samodzielnie poradzić sobie z problemem. Unikniesz dodatkowych wydatków i zyskasz satysfakcję wyjścia z opresji. Jednak, co warto wiedzieć i Na co zwrócić uwagę podczas podczas wyboru wyciągarki samochodowej?

Co powinieneś wiedzieć o wyciągarkach samochodowych przed zakupem?

Zanim dokonasz zakupu wyciągarki samochodowej zwróć uwagę na poszczególne parametry, których analiza pozwoli Ci wybrać odpowiednią wyciągarkę samochodową dostosowaną do Twoich potrzeb. Wyciągarka elektryczna, hydrauliczna czy ręczna. Wybór odpowiedniego modelu również zależy od pojazdu oraz jej zastosowania.

Na początku zwróć uwagę na maksymalny uciąg indywidualnie dobrany do masy Twojego auta. Ponadto, przeanalizuj parametry tj. moc silnika elektrycznego, rodzaj wyciągarki, okres gwarancji, sposób montażu, ale także zwróć uwagę na markę. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów, ale wybór wyciągarki samochodowej to nie lada wyzwanie. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i poświęcić czas na analizę. Dzięki temu zyskasz pewność, że dokonałeś świadomej decyzji zakupowej.

Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

Na sklepowych półkach znajdziesz różne rodzaje wyciągarek, ale ich dobór powinien być dokonany przy uwzględnieniu jej późniejszego zastosowania oraz wyżej wspomnianych parametrów. Zasada jest prosta: ciężar samochodu powinien stanowić połowę nominalnej siły uciągu wyciągarki. Jednak pamiętaj, że gdy samochód jest załadowany, te parametry ulegają zmianie. Duży wybór wyciągarek oraz profesjonalną pomoc doradców, znajdziesz u producenta wyciągarek DRAGON WINCH https://www.dragonwinch.com/wyciagarki,20,0.html, który ma kilkunastoletnie doświadczenie. Linia produktów to m.in.: wyciągarki elektryczne, hydrauliczne, przemysłowe, przenośne i ręczne.

Artykuł sponsorowany