Jak lokalizacja GPS może wpłynąć na zmniejszenie kosztów w firmie?

Jeszcze do niedawna instalacja lokalizacji GPS w firmie transportowej była postrzegana jako brak zaufania do swoich pracowników. Obecnie zarówno przedsiębiorcy, jak i zatrudnieni kierowcy dostrzegają szereg zalet związanych z systemów monitoringu. Jedną z najważniejszych jest bez wątpienia kwestia finansowa, którą lokalizacja GPS dla jednej, jak i drugiej strony znacząco ułatwia.

Raporty czasu pracy

Skoro już we wstępie wspomnieliśmy o zagadnieniu związanym z prawidłową korespondencją finansową między właścicielem firmy transportowej a pracownikiem, to w tym akapicie bliżej przyjrzymy się temu zjawisko. Zarządzanie flotą, a tym samym również tworzenie raportów o czasie pracy (i nie tylko) jest łatwiejsze dzięki lokalizacji GPS. Oznacza to mniej „papierkowej” pracy dla kierowcy, właściciela, jak i osób, które zajmują się kadrami. To z kolei sprowadza się do lepszego wykorzystania dostępnych zasobów i mniejszych kosztów związanych z prowadzeniem księgowości. Jednak nie jest to jedyna zaleta, jaką daje lokalizacja GPS, w tej kwestii. Korzyści możemy dostrzec również w kwestii naliczania wynagrodzeń. Tutaj zarówno pracownik, jak i przedsiębiorca z pewnością nie będą rozczarowani. Śledzenie GPS daje dostęp do szeregu przydatnych funkcjonalności. Takich, jak raporty i wykresy czasu pracy, a także możliwość zdalnego sczytywania plików z tachografu DDD i karty kierowcy. Wszelkie wątpliwości dotyczące rozliczania wynagrodzenia odchodzą w zapomnienie, dzięki automatyzacji systemu.

Oszczędności na paliwie

Śledzenie GPS pozwala bardzo precyzyjnie kontrolować obieg paliwa w firmie. System wyposażony jest w algorytmy wykrywania tankowania, które prezentują przedsiębiorcy ilość zatankowanego paliwa. Jednak to nie wszystko. Lokalizacja GPS i odczyt pobierany z pompowtrysków pozwala na monitorowanie na bieżąco ilości zużytego paliwa. Dzięki tym funkcjonalnościom możliwe jest skontrolowanie i ewentualne skorygowanie niedoskonałości w stylu jazdy kierowcy (upomnienie o bardziej ekonomiczną jazdę), czy np. optymalizacja tras w taki sposób, aby możliwe było mniejsze zużywanie paliwa.

Zarządzanie flotą znacznie prostsze

Lokalizacja GPS pozwala na efektywniejsze zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Nie tylko flotą pojazdów. Dzięki automatyzacji szeregu systemów, jakie są niezbędne do skutecznego prowadzenia działalności transportowej, możliwe jest lepsze wykorzystywanie dostępnych zasobów i tym samym obniżenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Lokalizacja GPS jest systemem, w który powinna być wyposażona każda nowoczesna flota.

Na podstawie informacji przekazanych przez firmę lokalizującą pojazdy – Navifleet.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here