Jak nie przepłacać za OC? Sprawdź nasze wskazówki!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym wydatkiem każdej osoby posiadającej samochód. Jego cena niejednokrotnie może nadszarpnąć domowy budżet. Często, z przyzwyczajenia wybieramy firmy, które po prostu znajdują się najbliżej nas. W wielu przypadkach nie jest to, jednak dobra opcja. Szukając OC, należy sprawdzić dokładnie różne oferty i wybrać tą najkorzystniejszą. Sprawdź, co zrobić, by nie przepłacać za OC.

1. Czym tak właściwie jest ubezpieczenie OC?
2. Kalkulator OC- najlepszy sposób na znalezienie ubezpieczenia
3. Jak wygląda proces szukania ubezpieczenia online?

Czym tak właściwie jest ubezpieczenie OC?

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to ubezpieczenie majątkowe. Osoba, która zakupiła go i opłaciła składkę, podlega ochronie oferowanej przez firmę ubezpieczeniową. W razie spowodowania wypadku ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłacenia poszkodowanym osobom trzecim odszkodowania. Jego wysokość ustalana jest między stronami przy zawieraniu umowy. Wśród ubezpieczeń OC wyróżnić można trzy jego rodzaje. OC prywatne chroni ubezpieczonych od kosztów finansowych związanych z wyrządzeniem szkód osobom trzecim. Sprawdza się na przykład w razie zalania sąsiadowi mieszkania lub ugryzienia obcej osoby przez psa. OC dobrowolne związane jest ze szkodami, które mogą wyniknąć w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej lub posiadania mienia. Ubezpieczenie OC komunikacyjne to środek zapobiegawczy w razie nieszczęścia związanego z użytkowaniem pojazdów. Do jego wykupienia zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu. To najpopularniejszy rodzaj ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Kalkulator OC- najlepszy sposób na znalezienie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC najłatwiej jest uzyskać, korzystając z kalkulatora online. Dzięki temu narzędziu szybko i łatwo znaleźć można najlepsze firmy ubezpieczeniowe. Najlepiej skorzystać ze strony http://ubezpieczenie-oc.auto.pl. Po wypełnieniu formularza dotyczącego podstawowych danych o pojeździe znaleźć można ranking najkorzystniejszych ubezpieczeń. To idealna opcja dla osób, które bez wychodzenia z domu chcą wybrać najtańszą dostępną opcję. Co ważne, wszystkie podawane dane są w pełni bezpieczne. Nie ma możliwości, by ktoś je wykradł.

Jak wygląda proces szukania ubezpieczenia online?

W pierwszej kolejności w formularzu podaje się podstawowe dane dotyczące pojazdu. Wśród nich: rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika oraz liczbę drzwi. Ważną informacją jest również określenie, jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz. Można zdecydować się na samo OC lub jego rozszerzenie. Dodatkowymi ubezpieczeniami najczęściej są: AC, NNW oraz Assistance. W kolejnym kroku określa się bardziej szczegółowe dane. Ich podanie jest konieczne, jeżeli zależy nam na dokładnym poznaniu ofert. Najczęściej są to pytania związane z: sposobem wykorzystania samochodu, przebiegiem, liczbom właścicieli i  krajem pierwszej rejestracji. W następnej kolejności klient podaje swoje dane osobowe- datę urodzenia, rok uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, płeć oraz liczbę posiadanych dzieci. Ostatnie pytanie odnosi się do historii ubezpieczeń, ich ilości oraz czasu płacenia. Mogłoby wydawać się, że powyższe dane są bardzo szczegółowe. Ich przekazanie jest, jednak niezbędne do sprawnego znalezienia najlepszego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC dla samochodu to wydatek konieczny. Jednak, dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń można wybrać najtańszą, a zarazem najkorzystniejszą opcję. To najlepszy sposób na poznanie najatrakcyjniejszych ofert na rynku. W razie nieszczęśliwego wypadku to ogromna pomoc pieniężna, która pomogła już niejednemu kierowcy. Pieniądze należy inwestować ostrożnie i z wybierać ubezpieczenia oferowane, tylko przez sprawdzone firmy.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here