Jak ochłodzić pomieszczenia w czasie upałów?

Wysokie temperatury dają się we znaki wszystkim. Niekiedy pracę i czynności domowe trzeba wykonywać w dusznych pomieszczeniach, które nie tylko wzmagają potliwość, ale także wpływają negatywnie na samopoczucie i efektywność. Na szczęście istnieje kilka gadżetów i prostych trików, które pozwolą szybko ochłodzić pomieszczenie i sprawią, że przebywanie w nim stanie się dużo przyjemniejsze.

Zainwestuj w wentylator

Klimatyzacja to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście jest dla niej dużo tańsza alternatywa, czyli wentylatory. W sklepach specjalizujących się w akcesoriach do domu, takich jak https://zasmakujradosci.pl/wentylatory lub w elektromarketach można znaleźć wiele urządzeń tego typu. Ich ceny zaczynają się już od 20 zł i w dużej mierze uzależnione są od wielkości i typu sprzętu. Najpopularniejsze są wentylatory podłogowe (stojące), które bez problemu można umieścić w każdym pokoju. Oprócz tego dostępne są jeszcze nieco mniejsze wentylatory stołowe oraz biurkowe.

Nawilżaj powietrze

Zawsze wydawało Ci się, że nawilżacz powietrza przydaje się głównie zimą, w okresie grzewczym? Niekoniecznie! Ten gadżet będzie nieoceniony także latem. Nie od dziś wiadomo, że nawilżone powietrze ułatwia oddychanie. Nie masz takiego akcesorium? Zawsze można spróbować „skonstruować” własny nawilżacz powietrza, np. rozstawiając po pomieszczeniu miski z wodą lub wywieszając pranie.

Postaw na satynową pościel

Upał wyjątkowo daje Ci się we znaki wtedy, gdy próbujesz zasnąć? Zamień pościel ze sztucznego materiału na komplet z bawełny satynowej. Ten chłodny i przewiewny materiał przyniesie uczucie ukojenia, a do tego, dzięki łatwej pielęgnacji, nie będzie problemu z częstym praniem i wymienianiem poszewek.

Kup dodatkowe roślinki

Kwiaty pełnią w domu nie tylko funkcję ozdoby, ale także naturalnego filtra powietrza. Nie dość, że naturalnie wytwarzają tlen, to jeszcze pochłaniają dwutlenek węgla (fotosynteza) i sprawiają, że powietrze jest bardziej nawilżone, przez co pomieszczenie sprawia wrażenie chłodniejszego. Jakie rośliny warto kupić? Przede wszystkim te liściaste w doniczkach  – część z nich ma także zdolność do pochłaniania szkodliwych substancji.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here