Jak umilić sobie wielogodzinną podróż?

Podróżowanie to wspaniałe doświadczenie, które poszerza horyzonty i dostarcza niesamowitych wrażeń. Niestety długie godziny spędzone w autobusach, samochodach czy na pokładach samolotów nie są już tak przyjemne. Oto kilka sposobów na to, by przetrwać ten czas!

Kreatywne wyzwania

Grupowe podróżowanie to świetna okazja do zintegrowania się. Dzięki rozmowom i wspólnym zabawom wskazówki na tarczy zegara kręcą się szybciej. A gdyby tak wymyślić sobie parę kreatywnych zadań? Może to być na przykład stworzenie zabawnej piosenki inspirowanej tym, co widzicie za oknem. Jeśli macie kartki i ołówki, narysujcie swoje karykatury, poćwiczcie wiedzę z geografii grając w państwa-miasta albo zróbcie konkurs na najlepsze haiku napisane w kwadrans. Przy okazji takich zabaw poznacie się od całkiem nowej strony.

Niezawodny telefon

Gdy znużenie daje się we znaki, nawet najciekawsze krajobrazy wydają się monotonne. W tej sytuacji pomocny może okazać się telefon. Spakuj ze sobą smartfon z mocną baterią oraz pamięcią, która pomieści muzyczne aplikacje i gry. W tej roli świetnie sprawdzi się choćby model Samsung Galaxy J7 2017. Załóż wygodne słuchawki i umil sobie podróż słuchając ulubionych utworów albo odkrywając nowe zespoły. Kiedy będziesz mieć już dosyć muzyki, odpal trzymającą w napięciu grę i poświęć swoją uwagę przechodzeniu kolejnych poziomów.

Wyciszenie przy lekturze

Podejdź do czasu poświęcanego na przemieszkanie się pomiędzy poszczególnymi miejscami, jak do kilku godzin na odpoczynek i skupienie się na sobie. Wykorzystaj podróż na nadrobienie książkowych zaległości. Weź ze sobą pasjonującą powieść i daj się ponieść fabule. Zobaczysz, że szybko zapomnisz o nerwowym zerkaniu na zegarek, a z wyjazdu wrócisz z głową pełną nowych wrażeń oraz satysfakcją z przeczytanej książki.

Wysiłek umysłu

Zawsze warto potrenować nieco sprawność mózgu. Spożytkuj podróż na uzupełnianie krzyżówek, sudoku albo wykreślanki. Przyjemnością dla większej grupy osób mogą się z kolei okazać popularne gry planszowej w wersji podróżnej. Uwaga, tego typu rozrywki potrafią wciągnąć bardziej, niż niejeden serial!

Nadrobienie filmowych zaległości

A skoro o serialach mowa, dzięki laptopom i tabletom możesz je mieć przy sobie zawsze i wszędzie. W trakcie szkoły czy pracy ciężko jest nadążać za tempem kolejnych produkcji podbijających serca widzów na całym świecie. Urlop to świetna okazja, żeby nadgonić zaległe odcinki i znów być na bieżąco z losami ulubionych bohaterów. Nie będzie się już musiał obawiać przypadkowego natknięcia się na spojlery.

Podsumowanie dotychczasowych przeżyć

Każdy łowca nowych wrażeń marzył kiedyś o prowadzeniu dziennika. W trakcie intensywnego zwiedzania i pokonywania kolejnych kilometrów trudno znaleźć chwilę, żeby zredagować notkę dotyczącą postępów w podróży. Kilka godzin w autokarze czy samolocie to idealny moment na zebranie myśli, przeanalizowanie dotychczasowych przygód i przelanie na papier swoich emocji. Po latach będziesz z sentymentem wracać do zapisanych kartek, stanowiących piękną pamiątkę z podróży.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here