Jak wybrać dobrą taśmę dwustronną?

Połączenie ze sobą dwóch elementów za pomocą kleju nie zawsze okaże się dobrym rozwiązaniem, dlatego lepiej sięgnąć po dwustronną taśmę klejącą, która nie zniszczy klejonych powierzchni, a w razie potrzeby będzie można łatwo je rozdzielić. Nie każda jednak taśma będzie warta zainteresowania. Przed wyborem warto sprawdzić jej wytrzymałość, rodzaj kleju oraz do jakich powierzchni jest przeznaczona.

Duży wybór taśm klejących

W sklepach bez trudu można znaleźć wiele rodzajów taśm klejących nie tylko tych dwustronnych, lecz również takich, które warstwę kleju mają tylko z jednej strony. Kryterium wyboru powinna jednak stanowić jakość taśmy, a nie cena. Warto także odpowiednio dobrać jej szerokość.

Do czego można wykorzystać tamę dwustronną?

Tak naprawdę do sklejenia niemalże każdej powierzchni. Idealnie sprawdzi się przy płytach kartonowo-gipsowych, do klejenia papieru oraz tektury. Na pewno poradzi sobie z tworzywami sztucznymi, porcelaną, folią czy nawet metalem. Należy jednak pamiętać, iż jeśli elementy klejone mają być narażone na działanie czynników atmosferycznych, bądź wysokich temperatur, koniecznie trzeba wybrać odpowiedni rodzaj, w innym przypadku łączenie nie będzie trwałe.

Jak prawidłowo dobrać taśmę dwustronną?

Przede wszystkim liczy się typ taśmy, bo wiedząc jakie materiały zostały użyte do produkcji uda się kupić taśmę, która spełni oczekiwania. Na rynku dostępne są taśmy:

  • dwustronne foliowe, idealne do łączenia elementów elastycznych. Taśma ma niewielką grubość, więc klejenie papieru nie będzie trudnym zadaniem. Przy takim rodzaju taśm stosowany jest klej kauczukowy lub akrylowy
  • siatkowe, które składają się z siatki poliestrowej bądź wykonanej z tkaniny. Ten rodzaj taśmy charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Należy jednak pamiętać, iż taśmy siatkowe mają dość dużą grubość
  • transferowe do transferowania kleju
  • montażowe dodatkowo wzmacniane siatką, które są trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne

Rodzajów taśm jest znacznie więcej, dlatego wcześniej warto określić swoje potrzeby i sprawdzić ofertę na tasmaklejaca.pl gdzie na pewno uda się dobrać odpowiedni rodzaj do danej powierzchni.

Wymiary taśmy są ważne!

Wybierając odpowiednią taśmę dwustronną, należy koniecznie sprawdzić jaką szerokość i długość posiada. Takie wartości zazwyczaj podawane są w milimetrach. Istotnymi parametrami biedą także rozciągliwość i zrywalność. Od nich będzie zależało w dużej mierze czy taśma jest warta zainteresowania.

Materiał reklamowy