Jak wygląda gra na kontraktach terminowych przez platformy transakcyjne?

W internecie można natknąć się na różne magiczne systemy służące do zarabiania pieniędzy na giełdzie. Najczęściej służą do wyłudzania pieniędzy i są kompletnie bezwartościowe. Jednak w przypadku gry na kontraktach terminowych istnieje pewna grupa ciekawych narzędzi, która jest płatna. Czy korzystanie z systemów transakcyjnych jest korzystne dla inwestora?

Jak działają automatyczne systemy transakcyjne? 

Głównym motywem działania automatycznych systemów transakcyjnych jest zajmowanie pozycji zgodnej z obecnym trendem na rynku. W przypadku zmiany kierunku cen system zmienia swoje zachowanie na przeciwne. Dzieje się tak w przypadku, gdy trend zmienia się o kilka – kilkanaście punktów na wykresie. Zaletę stosowania tego systemu jest całkowita eliminacja emocjonalnych i subiektywnych zachowań inwestora, które mogą powodować straty.   

Jak wygląda strategia w przypadku wzrostu kursu? 

W przypadku gdy kurs danego aktywa wzrasta, podnosi się też poziom, w którym system kotwiczy punkt odwrócenia. Taka sekwencja ma miejsce do momentu, w którym nastąpi zmiana trendu. System przez cały czas porównuje pozycję inwestora z kursem na giełdzie. Jeśli kurs spada zbyt mocno i przekroczy punkt krytyczny, to system zamyka większą ilość kontraktów niż zwykle. Jego celem jest osiągnięcie równowagi. Systemy transakcyjne stosowane są głównie na rynkach kontraktów terminowych. 

Gdzie można znaleźć kontrakty futures?  

Kontrakty futures, podobnie jak pozostałe instrumenty finansowe można kupować u maklerów lub na platformach brokerskich. Występuje tu pewna dowolność tworzenia kontraktów na indeksy, surowce lub inne znane instrumenty. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie swoich aktywów przed stratami. Notowania kontraktów są dostępne w czasie trwania sesji. Jeśli jesteś inwestorem, który poznał już rynek futures i chcesz dalej inwestować, koniecznie sprawdź ofertę jednego z najlepszych brokerów.   

Czy to skuteczny sposób na inwestowanie? 

Niestety, ale automatyczne systemy transakcyjne są obarczone zbyt wielkimi wadami. Są wyjątkowo skuteczne jedynie w sytuacji, gdy panują silne i długie trendy. W przypadku panowania trendów bocznych inwestor może odnieść zbyt duże straty. Dzieje się tak, ponieważ zbyt częste wahania kursu powodują częste odwrócenia i zmiany działania systemu. Zysk, który został wcześniej wypracowany jest tracony na skutek zbyt dużych fluktuacji cen. Kolejną wadą korzystania z tego rozwiązania jest możliwość podejrzenia działania systemu przez innych inwestorów i podbijanie cen tylko po to, aby narazić całe przedsięwzięcie na straty. 

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here