Jak zadbać o klimatyzację w biurze?

Klimatyzacja w biurze to gwarancja wysokiego komfortu pracy oraz efektywności i dobrego samopoczucia pracowników mimo panującego na zewnątrz upału. Dostępne na rynku nowoczesne klimatyzatory dodatkowo dbają o jakość powietrza, oczyszczając je z pyłków, kurzu i bakterii. Aby cieszyć się przyjemnymi warunkami do pracy, zdrowiem i czystym, rześkim powietrzem, warto regularnie dbać o stan zamontowanej klimatyzacji.

Regularne serwisowanie

Podstawową i najważniejszą czynnością jest regularne serwisowanie klimatyzacji. Zaleca się, aby czyszczenie odbywało się nie rzadziej niż raz w roku. Niektórzy producenci proponują, by czyścić i kontrolować stan klimatyzacji jeszcze częściej, mianowicie co kilka miesięcy.

Dlaczego systematyczne pozbywanie się zanieczyszczeń jest tak istotne? Otóż zanieczyszczona klimatyzacja może stanowić siedlisko bakterii i drobnoustrojów, które w niekorzystny sposób wpływają na zdrowie, nastrój i dobre samopoczucie pracowników. Co więcej, zaniedbane elementy szybciej się zużywają, powodując konieczność czasochłonnych i kosztownych prac naprawczych.

Jeśli zamontowana klimatyzacja wymaga naprawy i intensywniejszego niż dotychczas czyszczenia, warto wybrać specjalną chemię do konserwacji układów klimatyzacyjnych. Profesjonalne środki i narzędzia przeznaczone do klimatyzacji, znajdziesz w sklepie internetowym ClimaPartner.pl, w dziale Chłodnictwo przemysłowe i Klimatyzacja.

ClimaPartner to polska firma z wykwalifikowaną kadrą oraz dużym doświadczeniem w branży. Oferuje towary pochodzące bezpośrednio od producentów z różnych części Polski, Europy i Azji – dzięki tej różnorodności spełnia nawet najwyższe oczekiwania swoich klientów. W ofercie ClimaPartner znajdziesz także wysokiej jakości innowacyjne części do klimatyzacji odpowiadające na potrzeby rynku chłodniczego.

Prawidłowe użytkowanie

Oprócz regularnego serwisowania do zachowania sprawności i wydajności zamontowanej klimatyzacji, niezbędne jest prawidłowe użytkowanie. Mimo upału utrudniającego koncentrację i efektywną pracę nie zaleca się, aby klimatyzacja pracowała na najwyższych obrotach. Temperatura w biurze powinna wynosić od 20 do 25 stopni. Zbyt duża różnica między temperaturą wewnątrz budynku i na zewnątrz może w negatywny sposób wpływać na samopoczucie pracowników.

Ważne jest też, aby wyłączać klimatyzację zawsze tuż po zakończonym dniu pracy, a także w czasie nieobecności pracowników, przed świętami i długimi weekendami. Regularne serwisowanie z pomocą wysokiej jakości narzędzi oraz profesjonalnych środków czyszczących i konserwujących, a także prawidłowe i dostosowane do zaleceń producenta użytkowanie to gwarancja długiej żywotności i doskonałej sprawności zamontowanej klimatyzacji.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here