Jak zadbać o stawy?

Na problemy ze stawami skarży się aż ponad połowa Polaków po 40-tym roku życia. Aby nie doprowadzić do choroby zwyrodnieniowej, należy zatroszczyć się o swoją kondycję fizyczną, a także pomyśleć o specjalistycznej suplementacji.

Bóle i ograniczenie sprawności stawów to utrapienie większości osób w podeszłym wieku, jednak również młodsi, którzy zmagają się z różnymi chorobami lub intensywnie uprawiają sport, narażeni są na skutki nieprawidłowego funkcjonowania chrząstek. Warto uświadomić sobie, jak ważne jest dbanie o dobry stan stawów, zanim jeszcze pojawią się wyraźne sygnały, że proces chorobowy szybko postępuje.

Jak pomóc swoim stawom?

Stawy, które są na co dzień najbardziej obciążane, czyli stawy kręgosłupa, kolanowe oraz biodrowe są szczególnie narażone na to, by zostały objęte chorobą zwyrodnieniową. Uszkodzenie chrząstek stawowych prowadzi do ich coraz większej degeneracji, nasilającego się bólu oraz ograniczenia sprawności. Jak temu zapobiegać? Przede wszystkim należy odciążyć te miejsca. Osoby, które mają nadwagę lub są otyłe, muszą pozbyć się zbędnych kilogramów, a sportowcy – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, powinni dokonać analizy swoich treningów. Źle wykonywane ćwiczenia, nadmierne obciążenie na siłowni oraz zbyt duża dawka ruchu mogą bardzo zaszkodzić stawom! Przed rozpoczęciem uprawiania nowego sportu zawsze należy skonsultować się z instruktorem, wskazane w takiej sytuacji jest też zasięgnięcie porady lekarza. Trzeba pamiętać o tym, że do powstania choroby zwyrodnieniowej stawów, inaczej artrozy, przyczyniają  się również wady postawy i siedzący tryb życia.

Jeśli zlekceważysz rozwijającą się chorobę zwyrodnieniową, może skończyć się na tym, że konieczne będzie wszczepienie endoprotezy!

Które suplementy na stawy działają?

Aby wspomagać prawidłowe funkcjonowanie i regenerację chrząstek, trzeba stosować odpowiednią suplementację diety. Działają tylko te produkty, których skład został starannie opracowany przez specjalistów. Powinny wspierać transport białek do chrząstek, ścięgien oraz tkanki łącznej. Chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie preparat nie zawiedzie Twoich oczekiwań? Żelatyna do picia w proszku z witaminą C, która jest dostępna na stronie https://www.apo-discounter.pl/abtei-zelatyna-do-picia-w-proszku-z-witamina-400g-pzn-15570602, wyróżnia się unikalnymi właściwościami. Witamina C zawarta w tym produkcie wspomaga wytwarzanie kolagenu, czyli białka będącego składnikiem budulcowym chrząstek, stawów, ścięgien, a także skóry i kości. Kolagen jest białkiem, którego jest najwięcej w ludzkim organizmie! Bez niego niemożliwe jest zachowanie elastyczności i wytrzymałości mechanicznej tkanki łącznej. Wspomniany suplement diety to przede wszystkim bogactwo żelatyny, która ma taką samą sekwencję aminokwasów, jak kolagen.

Wpływ żelatyny do picia na zdrowie stawów

Połączenie białka kolagenowego z witaminą C idealnie nadaje się do tego, by wspierać nasze stawy. Żelatyna do picia obfituje w aminokwasy odgrywające ważną rolę w procesie syntezy kolagenu. Pijąc ją, dostarcza się organizmowi między innymi prolinę, hydroksyprolinę, argininę, kwas glutaminowy oraz glicynę i serynę. Regularne, codzienne przyjmowanie żelatyny w płynnej postaci wspomoże odbudowę tkanki łącznej, a także złagodzi dokuczliwy ból. Można spodziewać się takich korzyści również w przypadku, gdy powodem dolegliwości jest reumatoidalne zapalenie stawów. Dodatkową korzyścią stosowania preparatu jest wzmocnienie kości i mięśni! Sięgają po nią także sportowcy, którzy leczą kontuzje lub chcą uchronić swoje stawy przed możliwymi urazami.

Co ciekawe, picie żelatyny może też przyczynić się do pozbycia się nadwagi. Po spożyciu daje ona poczucie sytości i zmniejsza łaknienie, a także przyspiesza metabolizm. Jak już wiesz, zrzucenie zbędnych kilogramów jest bardzo ważne, jeśli chce się poprawić stan swoich stawów. Osoby stosujące ten suplement diety zauważają ponadto, że korzystnie wpływa on na stan osłabionych włosów i paznokci.

Zadbaj o stawy i ciesz się większą sprawnością oraz życiem bez bólu kręgosłupa, kolan i kości. Systematyczna suplementacja może przynieść zaskakująco wyraziste efekty!

Materiał sponsorowany