Jak zadbać o świeżość?

Wiosną i latem, w sytuacjach stresujących lub w momentach, kiedy mamy problemy zdrowotne, wiele osób skarży się na wzmożoną potliwość. To nie tylko problem estetyczny, ale również higieniczny i co ważne nie dotyka tylko nas, ale również inne osoby, które muszą z nami przebywać. Nieprzyjemny zapach jest w stanie skutecznie popsuć atmosferę, więc warto zadbać  o dobór takich środków, by zachować świeżość na dłużej.

Dezodorant czy antyperspirant?

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, a pot sam w sobie nie ma zapachu. Dopiero działające na skórze bakterie sprawiają, że zaczynamy nieprzyjemnie pachnieć. Poza tym mokre plamy na koszuli czy bluzce skutecznie odbierają pewność siebie. Dostępne na rynku preparaty pozwalają uporać się z problemem i warto dobrać odpowiednie środki do potrzeb, rodzaju skóry oraz oczywiście naszych preferencji.

Skład potu jest uzależniony od wielu czynników indywidualnych. Na ilość jego wydzielania ma również wpływ styl życia, aktywność czy też rodzaj jedzenia. Poza tym często można zaobserwować zmiany w potliwości, które są uzależnione od wahań hormonów czy też dojrzewania. Popularne środki w różny sposób radzą sobie z problemem. Antyperspirant działa na przyczynę, a dezodorant na skutek pocenia się. Stąd też należy rozważyć, na jakim efekcie nam zależy.

Jak działa antyperspirant?

Coraz popularniejsze antyperspiranty wpisują się doskonale w tryb życia współczesnego człowieka. Ograniczają wydzielanie potu dzięki swojej strukturze oraz składnikom mineralnym, roślinnymi i ziołowymi. Poza tym bardzo często delikatnie pachną i są wzbogacone o składniki pielęgnujące skórę oraz niwelują jej podrażnienia. Bardzo ważnym elementem antyperspirantów są substancje przeciwbakteryjne. I tak w  większości kosmetyków znajdziemy sole glinu oraz krzemian magnezu. To te naturalne elementy sprawiają, że i pocimy się mniej, i nie dochodzi do działania bakterii na skórze, a tym samym nie dopuszczamy do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście warto wybrać odpowiednią formę preparatu. Na rynku dostępne są antyperspiranty w kulce, sztyfcie czy też sprayu lub kremie. Poza tym można zaopatrzyć się w wygodne chusteczki czy też mgiełki.

Dezodoranty charakteryzują się intensywnym zapachem i są dedykowane przede wszystkim osobom, które nie mają problemu z intensywnym poceniem się. Na lato czy też w przypadku stresu, intensywnego wysiłku warto jednak sięgnąć po sprawdzone antyperspiranty. Kluczem do ich prawidłowego działania jest odpowiednia higiena osobista – mycie się i zmiana odzieży – bez tego nawet najlepsze preparaty nie są w stanie nie zniwelować nieprzyjemnego zapachu.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here