Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Co jest jednym z największych kosztów utrzymania samochodu? Na to pytanie odpowie każdy właściciel, jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w skrócie OC samochodu. Ubezpieczenia OC są obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu, a jego brak skutkuje nałożeniem wysokich kar na właściciela, wynoszących nawet 6000 złotych. Jak nie dopuścić do otrzymania takie kary? To proste należy na czas zakupić lub odnowić ubezpieczenie samochodu.

  • Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach obowiązkowych?
  • Co należy wiedzieć o ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym?
  • Czy warto dokupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków NNW?

Co każdy kierowca musi wiedzieć o ubezpieczeniach obowiązkowych?

Ubezpieczenia OC chronią zarówno sprawcę, jak i poszkodowanego w zdarzeniu drogowym. Jeśli jako kierowca samochodu spowodujesz kolizję lub wypadek, w którym uszkodzone zostanie mienie innej osoby, to właśnie z polisy posiadacza pojazdów mechanicznych zostanie wypłacone odszkodowanie. Dotyczy to również uszczerbku na zdrowiu, wymagającego leczenia lub rehabilitacji. Nie mając polisy OC, wszystkie te koszty musiałbyś pokryć z własnej kieszeni. Biorąc pod uwagę wysokość wypłacanych odszkodowań, nie rzadko idących w kwoty rzędu setek tysięcy złotych, mogłoby to doprowadzić do bankructwa wiele osób i firm.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej a UFG

Organ sprawujący nadzór nad ubezpieczeniami komunikacyjny to ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. To on może nałożyć karę za brak ubezpieczenia oc posiadaczy pojazdów mechanicznych, również on wypłaca odszkodowanie w przypadku spowodowania szkody i braku tej polisy. Sprawca będzie spłacał ten dług właśnie do UFG. Jak widać ubezpieczenie oc samochodu to bardzo odpowiedzialna sprawa, mająca bezpośrednio przełożenie na nasze domowe budżety.

Pomimo tego, że zakup ubezpieczenia OC zawsze oznacza wydatek kilkuset, a czasami i kilku tysięcy złotych, to jednak nie należy go ignorować. Kalkulator OC na stronie https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-samochodu-kalkulator/ pozwala znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie samochodu online oraz sprawdzić zakres ubezpieczenia OC i innych.

NNN jako dodatek do ubezpieczenia OC

Kupując polisę OC, każdy kierowca ma szansę dokupić do niej dodatkową opcję NNW. Jest to ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Przykładowo, wsiadając do samochodu, poślizgnąłeś się na mokrej nawierzchni i złamałeś rękę. NNW wypłaci ci wtedy odszkodowanie, które możesz przeznaczyć na rehabilitację lub pokrycie bieżących wydatków. Strona kalkulator-ubezpieczen.pl pozwala szybko i łatwo znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu, również z opcją NNW. Warto wiedzieć, że zawarcie umowy ubezpieczenia odbywa się online, bez wychodzenia z domu.

Dobre ubezpieczenie samochodu kupisz przez internet

Korzystając z kalkulatora oc ac oszczędzasz nie tylko czas, ale i swoje pieniądze. Sprawdzając ubezpieczenie auta przez internet, możesz jednocześnie porównać oferty z kilkunastu różnych firm i wybrać tę jedną, najlepszą dla siebie. Kalkulator ubezpieczeń OC wymaga od ciebie podania tylko podstawowych danych o samochodzie jak marka, model, rok produkcji, wyposażenie, przebieg oraz informacje o posiadanych zniżkach i szkodach. W odpowiedzi otrzymasz najlepsze ceny na oc online. Jeśli zdecydujesz się na którąś ofertę, umowę ubezpieczenia OC zawrzesz także przez internet.

Sprawdź korzyści porównywania cen oc online

  • Ciekawe dodatki do polisy, np. ubezpieczenie opon lub ubezpieczenie pojazdu od pożaru;
  • Ceny ubezpieczeń ze zniżką za zakup internetowy;
  • Elektroniczne umowy oc online, których nie musisz drukować;
  • Tanie ubezpieczenie assistance jako dodatek;
  • Porównywarka ubezpieczeń działa również na smartfonach.

Materiał partnera

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here