Jak zorganizować ślub idealny krok po kroku ?

Możesz mieć wesele jak z bajki i nie wydać na nie fortuny. Sprawdź, jak perfekcyjnie je zaplanować i poznaj trendy ślubne na 2018.

Modny ślub

Marzysz o supernowoczesnym i stylowym weselu? Nie musisz wydawać fortuny na zaskakujące atrakcje i dekoracje. Wystarczy jeden akcent, który sprawi, że cała sala będzie wyglądała niezwykle modnie i współcześnie, a jednocześnie będzie bardzo oryginalna. Możesz zdecydować się na przykład na dwa lub trzy neony z romantycznymi napisami, jak „Miłość”, ustawione w różnych punktach sali lub przy samym wejściu. A jeśli organizujesz wesele w plenerze postaw je w ogrodzie. Wieczorem dodatkowo go oświetlą. A może marzysz o dekoracji, które będzie idealnie wyglądać na Instagramach znajomych? Stwórz kwiatową ścianę, np. z peonii, przy której goście będą mogli robić sobie zdjęcia i wrzucać na swoje konta jako piękną pamiątkę z waszego wesela. Nie musisz już wtedy inwestować w żadną inną dekorację, bo kwiaty nadadzą całemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. W przypadku stylowego wesela jest też kilka rzeczy, których należy unikać. Według amerykańskiej edycji magazynu Vogue fontanny z czekolady, alkoholu czy fotobudki na ślubach wyszły już z mody. I są teraz bardziej synonimem obciachu niż szampańskiej zabawy. Dlatego jeśli zależy ci, żeby twoje wesele było niezwykle modne i oryginalne, zdecydowanie unikaj ich na swoim przyjęciu.

Wybierz miejsce idealne

Na początek zastanów się, na jakim weselu ci naprawdę zależy. Jeśli na niezobowiązującej imprezie lub pikniku dla znajomych, nie musisz planować wesela z rocznym czy dwuletnim wyprzedzeniem. Możesz wynająć klub, ogródek w restauracji, czy niewielką kawiarnię w parku latem i zamówić przekąski oraz kilka prostych drinków do wyboru dla gości. Taki luźny typ wesela jest teraz niezwykle modny. A jeśli marzy ci się luksusowe przyjęcie w najlepszej restauracji w mieście, ślub w najbardziej obleganym kościele, z najpopularniejszą orkiestrą w twojej okolicy, musisz zacząć wszystko planować co najmniej dziesięć miesięcy wcześniej. Często najlepsze miejsca są zarezerwowane już nawet dwa lata wcześniej. Zastanów się wtedy, czy nie warto zatrudnić profesjonalnego wedding plenera. Tak, jego usługa kosztuje, ale może ci się zwrócić, bo ślubni konsultanci często mogą wynegocjować bardzo duże zniżki na wynajem sali, catering, dekoracje, samochód i wiele innych weselnych usług. A w przypadku, gdy wymarzona restauracja nie będzie miała wolnych miejsc w odpowiadającym ci terminie, poszukać równie dobrej alternatywy i zaoszczędzić ci sporo czasu.

Wiedz, na czym zaoszczędzić

Zamiast kupować sukienkę i garnitur za kilkanaście tysięcy złotych, pomyśl o używanych albo z kolekcji z poprzedniego sezonu. Dobrą alternatywą jest też uszycie ich u krawcowej, dzięki czemu zaoszczędzicie nawet do pięciu tysięcy złotych. Zaproszenia ślubne możecie zrobić sami. Wystarczy wybrać gotowe wzory z internetu i wypisać na nich nazwiska gości. Niepotrzebnym wydatkiem jest też wypożyczenie samochodu. Przyjedźcie własnym albo taksówką, jak robią teraz pary w Nowym Jorku w ten ważny dla nich dzień. Wyprawienie wesela w tygodniu albo przynajmniej nie w sobotę, pozwoli dodatkowo zaoszczędzić wam nawet trzydzieści procent normalnej ceny przyjęcia. Czy jest coś na czym nie powinno się oszczędzać na ślubie? Na pewno na kamerzyście.

– Nie warto rezygnować z filmu ślubnego tylko po to, żeby zaoszczędzić. Obniżyć koszty można na innych usługach, a film to pamiątka, która zostaje z nami na zawsze. Trudno przeceniać piękno wspomnień – mówi Dawid, ekspert z portalu filmy-wesele.pl.

Nie próbujcie ciąć kosztów też na didżeju czy zespole. Przy hitach puszczanych z iPhone’a mało kto będzie się dobrze bawił.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here