Jaką latarkę taktyczną wybrać?

Zwykła latarka nie może równać się z tą taktyczną. Ta została bowiem przystosowana do pracy w terenie i w trudnych warunkach. Jednak nie każda może się tym pochwalić. Dziś podpowiemy Ci, jak rozsądnie wybrać latarkę dla myśliwych czy służb mundurowych.

Charakterystyczne cechy latarki taktycznej

Wykorzystywana głównie w terenie latarka taktyczna to produkt o wysokiej mocy i dużym zasięgu. Urządzenie wyróżnia się na tle zwykłych latarek specjalnymi uchwytami. Dzięki nim możliwe jest zamontowanie go na broni. To jednak nie wszystko, dobra latarka taktyczna jest wodoodporna. Powinna mieścić się w klasie co najmniej IPX6. To jednak nie koniec ważnych cech dobrej latarki taktycznej. Jej strumień światła winien dochodzić do 1400 lumenów, co pozwoli na oświetlenie dużych partii terenu. Sprawdza się to zarówno w myślistwie, jak i w wojsku czy podczas przeczesywania dużych obszarów przez policję w poszukiwaniu osoby zaginionej.

Warto także zauważyć, że latarka taktyczna musi oferować odpowiednią trwałość. Uszkodzenia mechaniczne spowodowane upadkiem z kilkudziesięciu centymetrów nie powinny wystąpić na odpowiednio wykonanej konstrukcji latarki. Dlatego też najczęściej można spotkać modele stworzone ze stopu aluminium i odporne na upadki z około dwóch metrów. Chcemy także zaznaczyć, że wybierając latarkę taktyczną, nie trzeba martwić się jej stosunkowo krótkim czasem pracy na jednym akumulatorze. Ważniejsza jest możliwość szybkiej wymiany źródła zasilania na nowe. Mimo wszystko, jeśli masz możliwość zakupu latarki długo działającej i łatwej w wymianie akumulatora, postaw na taką!

Na co zwracać uwagę przy wyborze latarki taktycznej?

Wiesz już, co powinna oferować latarka taktyczna. Czas więc, abyś wybrał konkretny model. Zrobisz to, idąc śladami naszych podpowiedzi. Przede wszystkim zwróć uwagę na źródło oświetlenia. W dzisiejszych czasach stosuje się diody LED, które są świetnym rozwiązaniem, dużo lepszym od zwykłych żarówek czy świetlówek. Pobierają dużo mniej prądu, a dają jaśniejsze światło! Kiedy decydujesz się na latarkę do pistoletu, zwróć uwagę na kabel sterujący w zestawie, który ułatwi włączanie i wyłączanie urządzenia podczas jednoczesnego trzymania broni dwoma rękami. Pamiętaj o źródle zasilania, tutaj doskonałym wyborem będą baterie AA lub akumulator. Zwykłe baterie AAA nie mają sensu.

Jednak to nie wszystko, przy zakupie latarki wojskowej musisz pamiętać o stopniu oświetlenia. Pisaliśmy już, że optymalnym wyborem będzie 1400 lumenów. Na rynku znajdziesz jednak głównie słabsze propozycje, ale absolutne minimum to 1000 lumenów. Pozwoli to na oświetlenie obszaru do 200 metrów przed Tobą. Jeśli szukasz naprawdę mocnych urządzeń, sprawdź latarki taktyczne na Taiwangun.com. Na koniec zwracaj uwagę na funkcje dodatkowe, takie jak laser ułatwiający namierzanie celu, kompas czy nawet paralizator. Co ciekawe, w niektórych sklepach znajdziesz urządzenia z pałką teleskopową, co może przydać Ci się podczas samoobrony.

Latarka taktyczna i jej główne zastosowania

Przede wszystkim latarka taktyczna akumulatorowa wykorzystywana jest przez służby mundurowe, zarówno policję, jak i wojsko. Stosowana jest także przez myśliwych i osoby często decydujące się na biwak lub survival, mimo że dla nich dedykowane są nieco inne konstrukcje. Należy zauważyć, że istnieją także latarki ASG – ich zastosowanie jest jasne, wykorzystuje się je podczas rozgrywek Air Soft Gun! Już wiesz, na jaki model warto postawić, udaj się teraz na zakupy!

Materiał partnera