Jaka pościel dla noworodka będzie najlepsza?

Każdy rodzic stawia na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo swojego dziecka. To niezwykle ważne, aby zapewnić swojemu maluchowi odpowiednie warunki do rozwoju, na które składa się tak naprawdę mnóstwo czynników. Jednym z nich jest jakościowy sen, który w pewnym stopniu zależy od łóżeczka, materaca i w końcu kołderki. Podpowiadamy, jaka pościel dla dzieci będzie idealna i zapewni zdrowie oraz doskonały wypoczynek.

Pościel dla noworodka dobrze dobrana

Świeżo upieczeni rodzice niekiedy nie wiedzą, jaka pościel dla noworodka będzie rzeczywiście najlepsza, dlatego szukają wielu podpowiedzi i długo wahają się, zanim podejmą ostateczną decyzję. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu. Doskonale wiemy, jak trudny to wybór i często podyktowany stresem – w końcu rodzice odczuwają sporą odpowiedzialność i presję, ponieważ chcą jak najlepszych warunków dla swoich dzieci.

Nie da się ukryć, że pościel dla noworodka jest jedną z istotniejszych decyzji, które należy podjąć. Maluszek przesypia zdecydowaną część doby, a sen jest kluczowy do jego poprawnego rozwoju. Dlatego jest to tak ważna część wyprawki. Pośród elementów pościeli dla małej pociechy jest całkiem sporo części, z których oczywiście nie trzeba wybierać wszystkich. Są to rożek, kocyk, kołderka, ochraniacz na szczebelki, śpiworek do spania i prześcieradło. Jeśli kupujesz któreś z nich, przyjrzyj się dokładnie kilku cechom. Przede wszystkim miej pewność, że pościel została uszyta z bezpiecznych materiałów, które posiadają niezbędne atesty. Ponadto zobacz, jaki jest rozmiar pościeli – czy będzie optymalny do danego wieku maluszka. Także i wzornictwo powinno być dopasowane w przemyślany sposób – zarówno do potrzeb noworodka, jak i aranżacji samego wnętrza.

Wysokiej jakości pościel dla dziecka

Zatrzymajmy się przy surowcach, które są wykorzystywane do uszycia pościeli dla noworodka. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są tkaniny bawełniane o różnym stopniu miękkości. Zasada jest taka, że im bardziej miękka pościel dla noworodka, tym lepiej. Ponadto bardzo chętnie wybieranym surowcem jest wiskoza bambusowa. Warto mieć to na uwadze, ponieważ ma ona mnóstwo wartościowych właściwości – m.in. te przeciwgrzybicze czy higroskopijne. W efekcie to pościel, która szybko wchłania wilgoć i jest bezpieczna dla maluszków, nawet dla alergików.

Z kolei, jeśli zastanawiamy się nad odpowiednim wypełnieniem do pościeli dla dziecka takiej jak kocyk, kołderka czy rożek, wtedy dobrym wyborem będzie poliester. Można go często prać, co jest istotne w przypadku noworodków. Nie można także zapominać o prześcieradle do łóżeczka dziecięcego. Musi być ono uszyte z w pełni naturalnych materiałów i być wyposażone w gumkę, która pozwoli mu się trzymać na materacu. Szwy pościeli dla malucha powinny być delikatne, a zapięcia czy ozdoby pod żadnym względem nie mogą być w pobliżu buzi czy w ogóle główki dziecka. Warto postawić na rozwiązania, gdzie wykorzystuje się wszyte i ukryte zamki.

Materiał partnera