Jaki wózek wybrać, aby był dobrym prezentem?

Najlepszym sposobem jest zapytanie przyszłych rodziców o to jaki wózek jest ich wymarzonym. Możliwe, że mają już swoje typy, więc wtedy musicie je wziąć pod uwagę. Jednak jeśli to jest ich pierwsze dziecko i nigdy nie stanęli jeszcze przed takim wyborem to warto zaproponować im swoje rady lub pomoc kogoś doświadczonego.

Niżej przedstawiamy porady i mówimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego wózka, aby zapewnił bezpieczeństwo maluszkowi i komfort rodzicom. Poza tym warto dorzucić do takiego prezentu jeszcze coś małego od serca. Jesteśmy pewni, że przyszli rodzice będą niesamowicie wdzięczni za taki prezent, jednak to szczegóły sprawią, że całkiem się rozczulą. Nasz typ to doczepiany do wózka uchwyt na kubek. Niezależnie czy piją kawę, czy herbatę – gdy na świecie pojawi się już dziecko zrozumieją, że to gadżet wręcz niezastąpiony. Niektórzy producenci, jak na przykład firma LONEX, oferują taki uchwyt już w komplecie z wózkiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Pierwszym wózkiem powinien być wózek głęboki, czyli z gondolą. Będzie idealny dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Są duże, wygodne i bezpieczne dla maluszka. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę, czy taki wózek łatwo się składa – szczególnie jeśli rodzice lubią podróżować i wózek często będzie lądował w bagażniku. Powinien być też lekki – nawet jeśli nie będzie codziennie wnoszony po schodach to długie spacery potrafią zmęczyć każdego, kto pcha tak ciężką rzecz. Szczególnie, jak do środka położymy dziecko, a w koszyku wylądują zakupy. Kolejną kwestią są koła – Polska jeszcze nie może poszczycić się świetnymi chodnikami w każdym miejscu, więc najlepiej zdecydować się na duże dmuchane, aby nic na spacerach nie zaskoczyło rodziców i nie napotkali na żadne trudności. Lekkie wózki z kilkoma rodzajami kół do wyboru oferuje na przykład polska firma LONEX. Poza kołami bardzo ważne jest sprawdzenie hamulca – musi być niezawodny. Gdy upewnimy się, że wszystkie kwestie techniczne mamy już za sobą czas na wybór kolorystyki wózka. To już kwestia gustu, a każdy producent wózków oferuje co innego, dlatego warto zapytać przyszłych rodziców o preferowane wzory czy kolory – bo choć młodzi rodzice często nie wiedzą, jakich funkcji powinni poszukiwać w pierwszym wózku to pomogą im doświadczeni znajomi, ale w kwestii kolorów powinni sami zdecydować, ponieważ każdy gust jest inny.

Materiał reklamowy