Jaki wybrać obraz do sypialni?

Sypialnia jest przestrzenią bardzo intymną. To tu odpoczywamy i spędzamy czas w samotności na rozmyślaniach. Do tego pomieszczenia nie wpuszcza się nieznajomych, a jedynie osoby bliskie. Dlatego wybór obrazu do sypialni powinien być oparty na naszych indywidualnych preferencjach. Weź pod uwagę także unikalny styl naszego wnętrza. Obraz musi wkomponowywać się w przestrzeń. Zatem, jaki wybrać obraz do sypialni? Oto kilka podpowiedzi.

Obrazy do wnętrz w tradycyjnym stylu

Twój pokój został urządzony w tradycyjnym duchu? A Ty sam lubisz prostotę i sielski styl? W takiej sytuacji zadbaj o klasyczne aranżacje sypialni. Na ścianach bardzo dobrze będą prezentować się motywy martwej natury, jak również pejzaże z górami czy polami. Takie obrazki będą przywoływać na myśl dobrze spędzony czas z dala od zgiełku miasta.

Obrazy przedstawiające nagość

Wszelkie kobiece akty są dobrze znane w historii malarstwa. Jako, że sypialnia jest prywatną przestrzenią, do której mało kto ma dostęp, możesz zdecydować się właśnie na tego rodzaju obrazy. Oczywiście, o ile czujesz się wystarczająco swobodnie, podziwiając takie dzieła sztuki. Dla wielu osób, zwłaszcza tych, które mają małe dzieci, chętnie przybiegające do sypialni rodziców, taki wybór może okazać się zbyt kontrowersyjny. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, czy chcesz mieć akty na ścianie, rozważ argumenty za i przeciw.

Obrazy lub kopie dzieł ulubionego malarza

Uwielbiasz konkretnego twórcę i jego styl? Twoja mała sypialnia to przestrzeń na takie aranżacje. Pozwól sobie na bycie sobą i wprowadź do Twojego pokoju prace tych autorów, których cenisz najbardziej. Jeżeli oryginalne dzieła są poza Twoim zasięgiem, zawsze możesz zdecydować się na zawieszenie kopii. Nie musisz jej kupować. Wystarczy, że wydrukujesz ją z Internetu i oprawisz w elegancką ramkę.

Obrazy z motywem religijnym

Sypialnia to Twoja osobista przestrzeń, w której możesz być całkowicie sobą i odciąć się od świata. Dlatego w Twoim pokoju mogą również wisieć obrazy z motywem religijnym. Nie musisz być osobą wierzącą, by zdecydować się na wybór takich dzieł do pokoju. Powodami, dla których wiele osób wiesza takie dzieła w swoich pokojach, są choćby zachwyt nad mistrzowskim kunsztem autora czy też poczucie spokoju, które może wprowadzać obecność takiego obrazu.

Obraz Twojego autorstwa lub bliskiej Ci osoby

Kto powiedział, że tworzyć mogą tylko wybrane osoby. Jeżeli czujesz się na siłach, to Ty możesz namalować obraz, który zawiesisz na swojej ścianie. Bliska osoba poczuje się doceniona, gdy zobaczy, że obraz, który specjalnie dla Ciebie namalowała wisi na Twojej ścianie. Może zachęcisz dziecko do narysowania dzieła sztuki specjalnie dla Ciebie? Maluch będzie miał mnóstwo frajdy z takiej zabawy.

Obrazy zgodne ze sztuką feng-shui

Feng-shui to sztuka urządzania mieszkania. Dlatego można zaaranżować także przestrzeń w sypialni zgodnie z jej zasadami. Doskonałym pomysłem jest wybór obrazów, na których widnieją zwierzęta, rośliny czy geometryczne wzory. Spoglądanie na tego rodzaju motywy przyniesie nam upragniony relaks.

O innych metodach dobierania dodatków do pokoju przeczytasz na portalu AboutDecor. Wybór idealnego obrazu do sypialni to prawdziwe wyzwanie. Warto jednak lepiej przyjrzeć się swoim preferencjom, by określić, która propozycja płótna na ścianie jest Tobie najbliższa. Czy wolisz obrazy przedstawiające martwą naturę, ukazujące nagość, a może żywe rośliny i zwierzęta? Ostateczna decyzja związana z wyborem tego, co zawiesisz w swojej sypialni, należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here