Jakie tabletki na odchudzanie wybrać ?

Nadwaga a nawet otyłość to problem dotyczący aktualnie zarówno kobiet jak i mężczyzn i to bez względu na wiek. Odpowiadają za to m.in. siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta. Otyłość nazywana jest dzisiaj chorobą cywilizacyjną a w głównym nurcie życia publicznego nieustannie obecna jest presja szczupłego i młodego ciała. Wszystko to powoduje, że osoby z nadmiarem kilogramów poszukują skutecznych i szybkich rozwiązań, sięgając po preparaty na odchudzanie.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie, dostępne w aptekach, dzielą się na kilka grup:

  • takie, które hamują łaknienie
  • zmniejszające wchłanianie się tłuszczu do organizmu
  • wytwarzające ciepło

Tabletki hamujące łaknienie, absorbując wodę, pęcznieją w żołądku. Tym samym pozostawiają wrażenie sytości, zmniejszając łaknienie. Zażywa się je na pół godziny przed posiłkiem, obficie popijając wodą i to ona w połączeniu z masą tabletki działa tak skutecznie.

Tabletki na odchudzanie, działające na organizm poprzez zmniejszanie wchłaniania tłuszczów, zaczynają działać w przewodzie pokarmowym. Wiążą tłuszcz, który dzięki temu nie przedostaje się do komórek organizmu, nie zamienia się w energię, lecz zostaje wydalony, usunięty wraz ze stolcem z organizmu. Warunkiem skuteczności tego rodzaju specyfików jest picie sporych ilości wody. Decydując się na stosowanie tabletek na odchudzanie poprzez absorbowanie tłuszczów, trzeba pamiętać, że w ten sposób, jednocześnie, zmniejsza się przyswajanie wielu korzystnych dla organizmu substancji rozpuszczalnych w tłuszczach.

Innym specyfikiem są tabletki na odchudzanie stymulujące organizm do wytwarzania ciepła, wzrostu temperatury ciała. Proces ten powoduje skuteczniejsze spalanie tłuszczów oraz przyspieszenie metabolizmu. Jednak charakter ich działania powoduje, że przeznaczone one są dla osób bez schorzeń układu krwionośnego oraz dla osób raczej w młodym wieku.

Optymalne tabletki na odchudzanie

Wydaje się, że najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest połączenie w tabletkach funkcji przyspieszenia spalania tłuszczów, czyli zwiększenia metabolizmu oraz zmniejszanie łaknienia. Efekt ten osiąga się za pomocą specjalnego składu tabletek, opartego na organicznych składnikach roślinnych. Przykładem tego rodzaju produktu jest BurnBooster (https://klinika-urody.com.pl/burnbooster-opinie-cena/), zawierający w swoim składzie:

  • zieloną kawę, stymulującą metabolizm i obniżającą jednocześnie poziom złego cholesterolu we krwi; kawa, przy okazji, dostarcza mnóstwo energii, tak potrzebnej w okresie intensywnej utraty wagi
  • pieprz kajeński, biorący udział w procesie termogenezy, spalania tkanki tłuszczowej poprzez podnoszenie temperatury ciała, jednocześnie, pieprz przyspiesza metabolizm, wspomaga układ trawienny oraz zmniejsza łaknienie cukru
  • zielony jęczmień, bogaty w błonnik, który pęczniejąc w żołądku, zmniejsza uczucie głodu, ale pobudza też układ pokarmowy do intensywniejszej pracy i dostarcza organizmowi wielu cennych substancji
  • garcinię cambogię, owoc tropikalny, obniżający apetyt i zły cholesterol, pielęgnujący tkankę mięśniową

Warto jednak pamiętać, że wszystkie tabletki na odchudzanie, dostępne w aptekach, mają wyłącznie funkcję wspomagającą odchudzanie. Nie zastąpią zbilansowanej i właściwie dobranej diety oraz fizycznej aktywności, właściwej dla predyspozycji i możliwości danej osoby. Bez względu na rodzaj i zawartość tabletek na odchudzanie powinno się również skonsultować decyzję o odchudzaniu, za pomocą określonego specyfiku, z lekarzem. A w trakcie kuracji przestrzegać zasad określonych przez producenta specyfiku.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here